Tento rok si z nás počas prvého apríla vystrelil aj Crytek, ktorý na svojej stránke odkazoval na pokračovanie hernej série Crysis, no vzhľadom na dátum v kalendári túto informáciu každý s prehľadom ignoroval. Teraz sa však na dlho neaktívnom Twitter účte danej hry objavil nový príspevok, mnohými považovaný za prvý krok k ohláseniu novej časti akčnej série.

Trojica hier Crysis sa už viac ako dekádu považuje za etalón technologickej vyspelosti herných zariadení danej generácie, vďaka čomu sa už rokmi v hernej komunite traduje hláška: „But Can It Run Crysis?“ Posledného dielu sme sa dočkali začiatkom roku 2013 a odvtedy o akomkoľvek náznaku pokračovania nikto ani len nepočul.

Po prvoaprílovom žarte, ktorý bol mimochodom okamžite vyvrátený nájdením frázy v zdrojom kóde webstránky, je však fanúšikovská základňa futuristickej akcie opäť na pozore. Na účte Crysis sa totiž takmer po štyroch rokoch nečinnosti objavil príspevok s textom „RECEIVING DATA“.

Na slovo skúpy tweet však rozohnil diskusiu pod príspevkom. Štúdio Crytek stojace za hrami Crysis už niekoľko rokov funguje najmä ako poskytovateľ herného enginu CryEngine pre ostatné vývojárske štúdiá, a tak nie je celkom isté, čo má spoločnosť momentálne za lubom.

Nenechaj si ujsť
Všetky Mafia hry dostanú remaster, hlavnou zmenou prejde prvý diel

Ako sa mnohí domnievajú, môže ísť o regulárne pokračovanie hernej série, remaster trilógie, no aj o remake prvého dielu z roku 2007. Takisto je dobré zohľadniť príchod novej generácie konzol, kedy by Crytek mohol novým titulom stanoviť ďalší technologický míľnik v podobe spracovania a technickej stránky hry.

kampan zadarmo od startitup

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom