Myslíme si, že rozprávať o obrovskej peňaženke Netflixu už ani nie je potrebné. Netflix sa v posledných rokoch rozhodol ukázať všetkým, kto je tu pánom a poriadne sa pri produkovaní svojich titulov buchol po vrecku. Toto je 11 najdrahších filmov od Netflixu a ako uvidíš, streamovacia spoločnosť to neraz oľutovala. Zoznam sme zostavili v spolupráci s webom Filmtoro.sk.

11. Triple Frontier

Triple Frontier môžeš s kľudným svedomím odložiť a prejsť v Netflixe na ďalší titul. Nič tým nestratíš, keďže ide o plytkú akčnú záležitosť, pri ktorej si autori s najväčšou pravdepodobnosťou zamerali na formu a nie na obsah. 115 miliónov dolárov neukradli ani samotní protagonisti vo filme, no hviezdne obsadený Triple Frontier áno. Samozrejme, Netflix si na to späť nezarobil a práve preto sa aj rozhodol, že v budúcnosti bude takéto investície prehodnocovať podstatne viac.

10. The Irishman

Mafiánska modla a životné dielo legendárneho režiséra Martina Scorseseho – aj tak by sa dala opísať hviezdne obsadená gangsterka, ktorá na Netflix dorazí 27. Novembra. Al Pacino, De Niro a Joe Pesci stoja streamovaciu službu riadne mastný balík a celkové náklady filmu The Irishman sa odhadujú až na 200 miliónov.

9. Outlaw King

Príbeh kráľa Roberta I. zasadený do trinásteho storočia stál režiséra Davida Mackenzieho nehoráznych 120 miliónov. Žiaľ, podľa filmových kritikov nešlo o vyslovenú pecku, ale ako jednorazová exkurzia do histórie v sobotu večer postačí.

8. War Machine

Satiricky poňatá záležitosť z pera Davida Michôda si vyprosila 60 miliónov dolárov. S najväčšou pravdepodobnosťou si o tomto vojnovom titule nikdy nepočul, keďže aj v tomto prípade išlo o holý priemer s minimálnym počtom svetlých momentov.

7. Bright

Okolo stovky miliónov dolárov stála aj táto fantasy kriminálka s Will Smithom v hlavnej úlohe. Snímka si len donedávna držala prvenstvo na piedestáli vynaložených financií a Netflixu sa to aj napriek podpriemerných hodnoteniach vrátilo. Bright si opakovane pozrelo mnoho divákov, čo zabezpečilo filmu pripravované pokračovanie.

6. The Ridiculous 6

Tri čísla – 60 miliónový rozpočet, 0% hodnotenie na Rotten Tomatoes a 18% na Metacritic. Na takéto biedne hodnotenia môže vplývať hneď niekoľko faktorov, no na vrchole svieti jednoznačne kombinácia westernu, Sandlera a urážlivosť pôvodných obyvateľov Ameriky.

5. The Cloverfield Paradox

Ďalší na lavici hanby určenej pre nekvalitné tituly je práve tretí diel Cloverfield univerza a s vynaloženou čiastkou čítajúcou 45 miliónov sa titul za tej najväčšej tichosti presunul z kín na Netflix. Tam aj napriek podpriemernosti titulu videlo snímku viac než 5 miliónov divákov.

4. Spectral

Rotten Tomatoes zadelilo tejto sci-fi snímke 52%, čo je pre teba možno aj dobré. Parádna oddychovka Spectral, ktorú si pravdepodobne už nikdy nepustíš je ako stvorená pre nudné jesenné večery. Netflix však aj v tomto prípade vysolil riadnu čiastku, a to až 70 miliónov dolárov.

3. Okja

Okja je jedným z lepšie hodnotených filmov na tomto zozname. Snímka sa dostala až na festival Cannes a svojou skvele podchytenou premisou o priateľstve mladej dievčiny a mutanta si odnášala osmičkové hodnotenia. Jeden z najväčších úspechov Netflixu ho vyšiel na 50 miliónov.

2. The Highwaymen

Kevin Costner a Woody Harrelson v hlavnej úlohe rozdelil fanúšikov filmovej scény na dva tábory. Diváci kriminálku zasadenú do sveta najznámejšej kriminálnej dvojice Bonnie a Clydea označujú za totálny klenot, zatiaľ čo strana kritikov odsudzuje detektívku za jej zbytočnú rozťahanosť. Režisér John Lee Hacock vytiahol od Netflixu 50 miliónov dolárov.

1. Death Note

Filmová adaptácia jedného z najúspešnejších anime aj na našej strane planéty dopadla presne tak, ako na nás pôsobili prvé zábery. Avšak ani otrasné spracovanie, odklon od predlohy a fatálne podchytenie atmosféry neodradilo divákov, ktorí dokázali Netflixu obhájiť vyhodených 40 miliónov.

Nenechaj si ujsť
Steam otvára nový biznis, ktorý využije obľúbenú vlastnosť hier

Toto je jedenásť titulov, ktoré stáli Netflix nemalú čiastku. Ako spomíname v úvode článku, streamovacia služba sa s takýmto rozhadzovaním polepšila a začala budgety pre ďalšie projekty podstatne viac prehodnocovať. Pre aktuálne novinky zo sveta streamovacích služieb navštív web Filmtoro.sk, z ktorého sme tentokrát čerpali aj my.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom