Najpredávanejšími elektromobilmi v Európe v roku 2020 sú modely Renaultu. Za jedenásť mesiacov tohto roku predala francúzska automobilka takmer 100 000 elektromobilov, informuje Renault v tlačovej správe.

Renault oznámil, že predaje všetkých jeho elektromobilov v Európe tento rok do konca novembra presiahli počet 95 000, čo je nárast oproti minulému roku o viac ako 80 %. Medzi 95 985 predanými elektromobilmi kraľuje tretia generácia ZOE s viac ako 84 000 predanými kusmi.

ZOE celkovým víťazom, Kangoo ZE zas najpredávanejším ľahkým úžitkovým elektromobilom

Titul najpredávanejšieho elektromobilu v roku 2020 si v Európe drží Renault ZOE s viac ako 84 000 predanými kusmi za obdobie január – november 2020, čo je takmer dvojnásobok v porovnaní s rovnakým obdobím v roku 2019. Okrem toho sa stal najpredávanejším elektromobilom vo Francúzsku (viac ako 33 000 kusov), Nemecku (viac ako 25 000 kusov), Taliansku, Španielsku či Portugalsku, informuje InsideEVs.

Gilles Normand, hlavný viceprezident elektrických vozidiel Renault, uviedol, že elektromobil ZOE bol počas svojho vývoja chválený za všestrannosť a najlepší dojazd vo svojej triede. Aj tieto fakty z neho robia najpredávanejší elektromobil v Európe, od uvedenia na trh sa totiž v Európe predalo už viac ako 268 000 kusov.

Najpredávanejším elektrickým ľahkým úžitkovým vozidlom je od roku 2010 Kangoo ZE, čo sa pravdepodobne nezmení ani v tomto roku. Do konca novembra 2020 sa v Európe predalo 8498 kusov Kangoo ZE, pričom celkovo sa za celú jeho desaťročnú existenciu predalo už 57 595 kusov.

Množstvo elektrifikovaných modelov

Aj Renault patrí medzi automobilky, ktoré nezaspali na vavrínoch a produkujú stále viac a viac elektrifikovaných modelov. Medzi ne patrí napríklad najlacnejší model Renaultu, Twingo ZE, ktorý sa do predaja dostal len v tomto roku a už sa stihlo predať 1760 kusov. Medzi ďalšie modely patria najmä tie s plug-in hybridným pohonom, konkrétne Megane E-TECH a Capture E-TECH.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP