V poslednej dobe si zvykáme na čoraz väčší nárast ponuky elektromobilov či plug-in hybridov. Najnovšie sa ponuka rozšírila o Renault Megane, ktorý je dostupný v karosárskej verzii Grandtour aj v plug-in hybridnom prevedení.

Renault spolu s faceliftom modelu Megane zaradil do ponuky aj novú motorizáciu. Je ňou plug-in hybrid s výkonom 160 koní označovaný ako E-Tech Plug-In 160. Batéria s kapacitou 9,8 kWh umožňuje dojazd až 65 km v režime len na elektrický pohon (podotýkame, že len v meste).

Facelift exteriéru

Nový Renault Megane s modernejším dizajnom a kvalitnejšími materiálmi je už možné objednať od tohto týždňa. Čo sa týka zmien karosérie, najviditeľnejšími sú nový nárazník s novou maskou chladiča a chrómovaným orámovaním hmlových svetiel a prívodmi vzduchu. Zmeny sa dotkli aj zadnej strany auta, ktorá je ozdobená novými dekoratívnymi prvkami.

Zmeny aj v interiéri

Výraznou zmenou v interiéri je plne digitálny 10,2-palcový prístrojový štít. K dispozícii je multimediálny systém novej generácie EASY LINK s veľkým dotykovým 7 alebo 9,3-palcovým displejom. Systém je kompatibilný s Android Auto a Apple CarPlay a pribudli tiež nové materiály a čalúnenia interiéru.

Renault nezabudol ani na celý rad asistenčných systémov. Medzi ne patrí napríklad systém varovania pri nedodržaní bezpečnej vzdialenosti, systém varovania pred čelným nárazom, systém pre udržiavanie vozidla v jazdnom pruhu, systém sledovania mŕtveho uhla či systém pre aktívne núdzové brzdenie s funkciou detekcie chodcov a cyklistov.

Štyri stupne výbavy

Okrem základnej verzie Life a vyšších stupňov výbavy Zen a Intens prichádza Megane na trh aj s verziou R.S. Line, ktorá nahradí doterajšiu GT Line verziu. Modernizovaný model francúzskej automobilky ponúkne na výber štyri benzínové agregáty, dva dieselové a úplnou novinkou je teda plug-in hybridná verzia, ktorá zatiaľ prichádza len vo verzii kombi.

Prečítaj si tiež
Na Slovensko prichádza plug-in hybrid od Renaultu. Aká je cena a kľúčové špecifikácie?

E- TECH Plug-in Hybrid

Ako informuje Renault, technologickým vrcholom ponuky nového Meganu je nová plug-in hybridná technológia E-TECH kombinujúca benzínový motor a 2 elektromotory. Pre jazdu v meste je k dispozícii 100 % elektrický režim, ktorý ponúka dojazd až 65 kilometrov.

Hybridná verzia E-TECH kombinuje zážihový atmosférický štvorvalec s objemom 1,6 l s dvomi elektromotormi a inovatívnou multimódovou prevodovkou. Systémový výkon pohonu je 117 kW (160 koní).

Dojazd 65 kilometrov však platí len pre mestský cyklus, v zmiešanom je podľa normy WLTP sľubovaný dojazd 50 kilometrov. Maximálna rýchlosť čisto na elektrický pohon je potom 135 km/h. Renault Mégane Grandtour E-TECH 160 Plug-In Hybrid je k dispozícii v troch úrovniach výbavy – Zen, Intens a R.S. Line.

Vo verzii Zen je hybridný Megane dostupný v akciovej cene už od 27 290 €, pričom v najvyššej výbave sa cena vyšplhá až nad 30 000 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom