Renault Twingo ZE sa už čoskoro dostane do predaja v Nemecku a vo Francúzsku, a tak Renault postupne odhaľuje všetky dôležité špecifikácie. Najnovšie sme sa dozvedeli oficiálny dojazd podľa testovacieho cyklu WLTP, ktorý je o niečo vyšší ako automobilka prvotne odhadla, informuje Pushevs.

Renault počas predstavenia svojho elektrického modelu Twingo ZE informoval, že podľa predbežných meraní bude disponovať kombinovaným dojazdom 180 kilometrov, pričom v čisto mestskom cykle ponúkne až 250 kilometrov. Dobrou správou je, že oficiálne hodnoty dojazdu podľa normy WLTP sú vyššie.

Kombinovaný dojazd mestského Renaultu Twingo ZE je podľa WLTP 190 kilometrov, teda o 10 km viac a v mestskom cykle je dojazd 270 kilometrov, teda až o 20 km viac, informuje InsideEVs, Prví zákazníci si ho budú môcť už čoskoro objednať v Nemecku a vo Francúzsku a prvé dodávky sa očakávajú koncom roka.

Nielen dobré správy

Francúzska automobilka však neprišla len s dobrými správami. Medzi menej pozitívne správy patrí informácia ohľadom nabíjania pri nízkom prúde. Nabíjanie pri prúde s 10 A má mať účinnosť len 70 %. Pre porovnanie, trojica elektromobilov koncernu Volkswagen z tohto segmentu (Volkswagen e-up!, Škoda CITIGOe iV, SEAT Mii Electric) dosahuje v takomto prípade účinnosť až 87 %.

Pre efektívne nabíjanie sa teda odporúča prúd s hodnotou 32 A, pri ktorom je dokonca nabíjanie Renaultu Twingo ZE efektívnejšie ako nabíjanie elektromobilu SEAT Mii Electric.

Nenechaj si ujsť
Na Slovensko prichádza plug-in hybrid od Renaultu. Aká je cena a kľúčové špecifikácie?

Základné špecifikácie
  • Kombinovaný dojazd 190 km, dojazd v meste 270 km (podľa WLTP)
  • Spotreba 11,2 kWh/100 km (podľa WLTP)
  • Kapacita batérie: 22 kWh
  • Využiteľná kapacita batérie: 21,3 kWh (97%)
  • Výkon motora 60 kW
  • Maximálna rýchlosť 135 km/h
  • Rozmery (dĺžka x šírka x výška) 3620 x 1646 x 1541 mm

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom