Ubehlo sotva niekoľko hodín od toho, čo sme informovali o novom rekorde kryptomeny dogecoin. Alternatívna mena, prvotne zamýšľaná ako internetový vtip, je však na ďalšom maxime, kedy sa jej hodnota za posledných sedem dní navýšila až o 400 %.

Pri pohľade na vzostupný trend hodnoty alternatívnej meny sa nejednému ekonómovi motá hlava. Niet divu, že viacerí etablovaní odborníci považujú radikálny nárast dogecoinu, ale aj ostatných kryptomien, za ekonomickú bublinu.

Predsa len, o spustenie tohto šialenstva okolo meny so psom Shiba Inu v logu sa v nemalej miere zadosťučinil samotný Elon Musk. Ten, ako sme informovali začiatkom januára, rapídne zvýšil jej hodnotu v priebehu niekoľkých minút úsmevným tweetom. Druhým impulzom k spopularizovaniu boli informácie o nákupe nemalého množstva meny aj pre svojho ani nie ročného syna.

CoinDesk (Screenshot)

Dneškom podľa portálu CoinDesk dogecoin prekonal magickú hodnotu 0,40 dolára za jednotku, čo bolo ešte pred niekoľkými mesiacmi nepredstaviteľnou métou. Ako upozorňuje CNBC, dogecoin prekročil hranicu trhovej hodnoty 44 miliárd dolárov, čím sa zaradil medzi 10 najväčších kryptomien podľa aktuálnej trhovej kapitalizácie. Jeho hodnota sa za posledných 24 hodín zdvojnásobila.

Musk však nie je jediným, kto sa zadosťučinil na magickom náraste hodnoty meny. Na pomyselnej vine je aj subreddit SatoshiStreetBets. Ten pozostáva z amatérskych investorov, ktorí svojimi nákupmi neustále ohýbajú ako akciový, tak aj kryptomenový trh.

Ide o podobnú skupinu Redditu ako neslávne známy subreddit WallStreetBets, ktorý sa začiatkom roka v azda najväčšej miere podpísal na GameStop bubline. Zaujímavosťou je, že aj vtedy prilial olej do ohňa Musk.

Dogecoin milionár

Vzhľadom na radikálny nárast hodnoty dogecoinu v posledných hodinách na Reddite sa svojim nadobudnutým majetkom stihol pochváliť už aj používateľ pod menom iUsedToCallDogeDodge. Jeho portfólio totiž presiahlo milión dolárov. Ako informuje pod príspevkom, vo februári nakúpil 4 milióny jednotiek meny, keď mala hodnotu 0,04 dolára.

Ako naznačili poprední investori pre CNBC v inom článku, bublina s akoukoľvek kryptomenou môže hocikedy prasknúť, keďže jej väčšinu vlastní len veľmi malá skupina investorov. Pokiaľ by sa jedna z týchto osôb zbavila veľkej alebo absolútnej časti portfólia, zatriaslo by to celým jej trhom.

Čítajte viac z kategórie: Novinky

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP