Elon Musk si našiel novú zábavku – bez akéhokoľvek kontextu hýbať s akciovým trhom. Tentokrát na osobnom Twitteri vyzdvihuje kryptomenu Dogecoin.

Dogecoin je jedna z mnohých drobnejších kryptomien, pôvodne stavajúca na internetovom meme s tvárou psa Shiba Inu. Po bizarnom zdvihnutí akcií Signalu, Etsy a nedávno aj Bitcoinu, Musk tentokrát víri vody okolo meny Dogecoin.

Najbohatší muž sveta len pred niekoľkými minútami zverejnil na Twitteri komický príspevok, obsahujúci koláž z ikonickej scény filmu Leví kráľ. Zatiaľ čo v origináli Rafiki dvíha mladého Simbu, na Twitteri Musk vyzdvihuje spomínanú psiu hlavu.

Musk si očividne uvedomuje svoj vplyv na Wall Street a trhy s kryptomenami a svojimi, teraz už pravidelnými príspevkami, testuje limity svojho dosahu. Pomyselnou bodkou za značne sarkastickým príspevkom je popis, v preklade znamenajúci „nemáte za čo„.

Musk o Dogecoine tweetuje aj naďalej a kryptomenu opisuje ako tú pravú pre každého. Všetko pritom začalo prelomením sľubu, že si miliardár dá od sociálnej siete pauzu, kedy po necelých dvoch dňoch sľub porušil uverejnením príspevku o vypustení satelitov Starlink. Jeho počítanie nasledovalo jednoduchou správou „Doge„, a tak už spomínanou kolážou.

Prilieva Musk ďalší olej do problému s investovaním po vzore kauzy GameStop?

Od uverejnenia pôvodného príspevku došlo už k desiatkam tisíc zdieľaní, komentárov a lajkov. Podľa portálu The Independent, hodnota kryptomeny pôvodnej zamýšľanej ako vtip za sotva hodinu vzrástla o 75 %. Hodnota k uverejneniu článku predstavuje 0,040032 € za jednu jednotku tejto pomerne neznámej kryptomeny.

Pripomíname, že aj vďaka nemu narástla v minulých dňoch bublina, ktorá priviedla k investovaniu nemalých súm peňazí aj najmenej fundovaných jedincov, kedy práve ich počínanie radikálne pokrivilo správanie akciového trhu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP