banner-iphone-7Apple a Microsoft sú súpermi už niekoľko dekád a technologický priemysel rastie raketovým aj vďaka ich neustálym inováciám. Softvérový gigant vkladá pri súboji s výrobcom z Cupertina veľké nádeje do línie zariadení Surface, ktorá ponúka high-end notebooky alebo po novom aj jeden neskutočný počítač pre tých najnáročnejších. 

Doteraz platilo, že ak si chcel zákazník dopriať prvotriednu kvalitu a najvyšší zákaznícky servis, musel bezpodmienečne siahnuť po výrobkoch s logom nahryznutého jablka. Doba sa však veľmi rýchlo mení a dominancia Applu v týchto oblastiach pomaly, ale isto upadá. Mnohí sa dokonca zhodli na fakte, že spoločnosť ťaží už len zo svojho mena a od niekdajšej perspektívy Steva Jobsa sú nové produkty na míle vzdialené. Ďalšou nepríjemnosťou je aj najnovšie zistenie štatistického oddelenia Microsoftu.

a-new-version-of-microsofts-surface-pro

Microsoft Surface notebook

TIP: Novinky od Microsoftu a Applu lákajú dizajnom či funkciami, no naopak odradzujú finančnou náročnosťou

Ten vypočítal, že počas novembrových a Black Friday nákupov sa stala nevídaná vec. Používatelia MacBookov totiž vo veľkom prechádzali na najnovšie Surface zariadenia, ktoré zaznamenali historicky najvyššie predaje a nárast používanosti. Čo ale stojí za týmto nečakaným zlomom? Na nové MacBooky Pro sme počuli len samé slová chvály, žiaľ, netrvali dlho. Už pár dní po spustení veľkého predaja sa začali objavovať problémy s výdržou batérie a ak sa rozhodnete utratiť takmer 3000 € za nový noteboook, rozhodne očakávate bezproblémový chod.

apple-produkty

TIP: Najnovší MacBook Pro v 15-palcovej verzii s touchbarom má poriadny problém! Výdrž na jedno nabitie je hrozná

V každom prípade, pre nás to môže znamenať akurát tak dve veci. Apple sa konečne zobudí a prinesie inovácie hodné jeho veľkého mena v technologickom svete. Ak sa tak nestane ani v priebehu budúceho roka, zvyšní giganti ho jednoducho prevalcujú a stačiť nebude ani dokonalý marketing s ešte prefíkanejšou predajnou stratégiou. V roku 2017 na nás teda bude čakať nejeden zaujímavý súboj.

Články s označením „Tech News“ v nadpise ponúkajú prehľad o technologických novinkách a zaujímavostiach z rôznych oblastí od najväčších svetových gigantov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP