banner-mi-notebook-air-12Predstavenie nových MacBookov Pro prinieslo na jednej strane veľa pozitívnych ohlasov, no na druhej strane sa mnoho používateľov hnevá na Apple kvôli veľkým kompromisom vo funkčnej výbave.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

O MacBookoch je všeobecne známe, že majú najlepšiu výdrž batérie na trhu. Nie je to len softvér, ale aj dokonale vyvážený hardvér, ktorý vytvára tak dobré výsledky pri reálnom používaní. Avšak, pri tohtoročných MacBookoch Pro to nevyzerá až tak ružovo, dokonca sa povráva o veľkých problémoch. Prví majitelia, ktorí obdržali najvýkonnejšiu verziu s 15-palcovým displejom a touchbarom, sa neustále sťažujú na katastrofálnu výdrž batérie, ktorá je len niekde na úrovni 3 hodín.

apple-macbook-pro-2

TIP: Nový MacBook Pro má 16 GB RAM vraj len kvôli lepšej výdrži batérie

Problémy používateľov sú pritom badateľné už pri jednoduchej práci s webovými stránkami a ľahkou editáciou dokumentov. Mnoho majiteľov sa teda rozhodlo laptop vrátiť a vymeniť za druhý, alebo v druhom prípade si vyžiadali vrátenie peňazí. Nová generácia populárnych notebookov však trpí aj problémami s náhodným vypínaním, a tak majú zákazníci skutočne pádny dôvod na výmenu, čo nie je zrovna pozitívna správa takto pred vianočnými nákupmi. Apple zatiaľ nevydal žiadne oficiálne stanovisko k tejto situácii, no ak budú tieto nepríjemnosti pretrvávať, ďalším vyšetrovaniam sa určite nevyhneme.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
32%
Páči sa mi to
16%
Chcem to
4%
Mám to
4%
Nepáči sa mi to
20%
Neznášam to
24%
O autorovi
Dávid Igaz
Šéfredaktor a spoločník FonTech.sk, no najmä technologický nadšenec, ktorý nepohrdne akoukoľvek novinkou. Ak by si sa potreboval o niečom poradiť, neváhaj a napíš mi na [email protected]