Svetom momentálne oblieta tragická správa o smrti iba 14-ročného dievčaťa z Vietnamu, ktoré malo byť zasiahnuté prúdom z nabíjačky.

Už v minulosti boli zaznamenané prípady, kedy používatelia zariadení Apple hlásili zasiahnutie prúdom pri nabíjaní. Dôvodom boli hlavne neoriginálne káble a adaptéry tretích strán. Spoločnosť sa v tomto prípade zachovala neštandardne a spotrebiteľom umožnila vymeniť tieto nabíjačky za originálne verzie od Apple. Táto akcia prebehla v USA, Číne a Spojenom kráľovstve.

Na vine mal byť poškodený kábel

Dievčina menom Le Thi Xoan tak, ako každý večer, aj tentokrát dala nabíjať svoj iPhone 6 a položila si ho na posteľ. Mierne poškodenie kábla však malo spôsobiť, že dievča po prevalení naň dostalo elektrický šok. Po tom, čo ju rodičia našli ráno nehybne ležať v posteli, ju odviezli do nemocnice, kde bola vyhlásená za mŕtvu. Či to však bola skutočná príčina jej smrti, dokáže až vyšetrovanie.

V tomto prípade malo ísť o originálne príslušenstvo, no pri pohľade na kábel môžeš vidieť, v akom dezolátnom stave sa nachádzal. Dokonca je v mieste poškodenia oblepený lepiacou páskou. Ak aj tvoj kábel vyzerá podobne, tak obetuj tých pár eur a zbytočne sa nevystavuj riziku. Skutočne to za to nestojí.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom