Iste si spomínaš na legendárnu strielačku DOOM, ktorá spríjemňovala voľné chvíle náruživým hráčom už v roku 1993. Len minulý rok vyšlo jej štvrté pokračovanie, ktoré sa teší nemalému úspechu, no povedzme si pravdu. Každý z nás sa chce občas vrátiť tak trochu do minulosti a opäť si tak zahrať síce graficky nevkusné, no nostalgiou prekypujúce hry staré niekoľko desaťročí.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Vďaka neuveriteľnému technologickému rozvoju by dnes túto priam ikonickú strielačku zvládli bez väčšej námahy rozbehať priemerné smart hodinky. Tie však nedisponujú práve najväčším displejom a zážitok z hrania na takomto malom zariadení by nebol úplne optimálny. Chlapík stojaci za YouTube kanálom s názvom vexal si tak povedal, že by bolo vhodnejšie hrať túto legendu na displeji s väčšou uhlopriečkou. Miesto toho aby použil klasický počítač, tablet alebo smartfón, sa ale rozhodol rozbehnúť DOOM pomocou palubného počítača v superšporte Porsche 911.

zdroj fotografie: YouTube

Tu však tá bláznivá časť nekončí, práve naopak. Ihneď po spustení hry totižto prišlo na rad oboznamovanie divákov s poriadne krkolomným ovládaním. Na orientáciu v okolí a otáčanie hlavného hrdinu  tak bolo potrebné otáčať volantom. Na vykonanie streľby zas bolo nutné použiť klaksón, zatiaľ čo na výmenu zbrane bola využitá riadiaca páka. K tomu všetkému musel byť automobil počas hrania v neustálom pohybe, kvôli tomu, že na pohyb hlavnej postavy dopredu slúžil plynový pedál.

Nenechaj si ujsť
Crash Bandicoot znovu ožíva. Už v lete si budeme môcť zahrať túto starú klasiku v úplne novom šate

Ak si myslíš, že nik nie je natoľko šialený, aby bol ochotný na vlastnej koži toto krkolomné ovládanie počas jazdy vyskúšať, tak sa, bohužiaľ, mýliš. Chlapíkovi vo videu totižto odvaha zjavne nechýba, a tak sa môže ako prvý človek na svete popýšiť tým, že si zahral DOOM na svojom vlastnom aute. S ohľadom na všetky nebezpečenstvá, ktoré pri takomto hraní môžu vzniknúť, nám však zostáva len dúfať, že bude zároveň aj posledným.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
50%
Páči sa mi to
50%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Patrik Tarics
Pre technológie dýcham! Okrem toho ma však zaujímajú aj dobré filmy, seriály, hudba a šport každého druhu. Ak chceš so mnou prehodiť pár slov, môžeš ma kontaktovať na mail [email protected]