Vo svete smartfónov sa za uplynulých 10 rokov usadili na trhu iba 2 dominantné operačné systémy, ktoré ponúkajú používateľom rozdielne možnosti. iPhony a Android smartfóny rozdeľujú ľudí na dva tábory, no kľúčové rozdiely medzi nimi znova vysvetlil vo svojom najnovšom videu aj Petr Mára. Najlepšie porovnanie dvoch konkurenčných operačných systémov ti ukáže všetky ich kľúčové vlastnosti a politiku spoločností, ktoré ich vyvinuli.

Android a iOS sú dva konkurenčné operačné systémy pre smartfóny, ktoré už dlhé roky vládnu tomuto priemyslu a získali si miliardy používateľov. Každý z nich je však diametrálne odlišný a založený na inej „politike“, ktorá určuje podstatu toho, čo daný systém ponúka.

V praxi tak máme na výber iba dve možnosti, a to otvorenosť, alebo súkromie. Je teda len na používateľovi, pre ktorú variantu sa rozhodne. Pokiaľ by si si však stále nevedel ujasniť hlavné odlišnosti týchto systémov, Petr Mára ti všetko vysvetlí vo svojom videu „ľavou zadnou“.

Pravá tvár Apple a výrobcov Androidov odhalená v novom videu

Výrobcovia Android smartfónov majú odlišný cieľ ako Apple, ktorý podľa mnohých „kritikov“ v tomto segmente zaspáva a necháva konkurenciu, aby priniesla hlavné inovácie. Pravda je však úplne niekde inde a nie je to ľahostajnosť, kvôli ktorej zvolil kalifornský gigant odlišný prístup k vývoju iPhonov. Hoci sú vlajkové Androidy neraz vybavené všemožnými funkciami, Apple ponúka všetko až po tom, keď si overí, že to skutočne funguje spoľahlivo.

Nenechaj si ujsť
Lojalita používateľov Androidu a iOS dosahuje maximum. Na svoje smartfóny nedajú dopustiť

Aj keď nebola spoločnosť z Cupertina v mnohých smeroch tým prvým inovátorom, ktorý priniesol na trh niečo nové, neskôr konkurenciu dobehol a dokázal aj predčiť svojimi kvalitami. Tie však majú rozhodne aj Android smartfóny, ktoré sú však skôr orientované na milovníkov nových funkcií a technológií. Čo všetko sa ešte skrýva za týmito systémami ti ale prezradí Petr Mára vo svojom videu, ktoré by si nemal nechať ujsť zástanca Androidu, ale ani fanúšik Applu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom