Za porušenie dopravných predpisov hrozia v závislosti od druhu a závažnosti priestupku vodičom finančné pokuty, ktoré sa môžu v najhoršom prípade vyšplhať na stovky eur. Polícia na Slovensku začína od 1. októbra s udeľovaním pokút aj bez zastavenia vodičov hliadkou a vo zvýšenej miere začína využívať inštitút objektívnej zodpovednosti. O novinkách informoval policajný zbor na facebookovej stránke. 

Jesenné počasie so sebou prináša neraz nepríjemné situácie, mrholenie, hmly či námrazu, ktorá môže skomplikovať jazdu na cestách. Polícia tak s nástupom tohto ročného obdobia opäť vyzýva vodičov k opatrnosti a zároveň upozorňuje, že pokuty bude udeľovať aj bez priameho zastavenia vozidla.

Pokuty od polície dostanú nezodpovední vodiči priamo do poštovej schránky

Za priestupok a porušenie zákona pritom príde vodičovi pokuta poštou, kde bude obsiahnutá aj fotografia napríklad pri prekročení rýchlosti. Polícia tak opäť využíva inštitút objektívnej zodpovednosti, ku ktorému pristúpila už aj v minulosti. Posielanie pokút poštou začína počnúc dnešným dňom, teda 1. októbra. Vodičov, ktorí si mysleli, že pokute unikli, tak môže po spáchaní priestupku čakať v schránke nepríjemné prekvapenie s finančným trestom od polície.

PORUŠÍTE PREDPISY, DOMOV VÁM PRÍDE FOTOGRAFIA: UŽ OD ZAJTRA BUDEME VIAC VYUŽÍVAŤ OBJEKTÍVNU ZODPOVEDNOSŤAko už polícia…

Gepostet von Polícia Slovenskej republiky am Montag, 30. September 2019

Nenechaj si ujsť
Slovensko a podvodné súťaže na Facebooku: Prečo má polícia zviazané ruky?

To znamená, že v prípade nedodržania dopravných predpisov, vám môže prísť pokuta priamo domov poštou bez toho, aby vás na ceste zastavili policajti. Tým vám chceme opätovne pripomenúť striktné dodržiavanie všetkých dopravných predpisov. Čo nevidieť sú tu Vianoce a všetci si chcú sadnúť za jeden stôl živí a zdraví,“ informovala polícia na Facebooku.

Aj za také používanie smartfónu za volantom pritom hrozí mastná pokuta, ktorá sa podľa novely zákona zvýši z doterajšej sumy 50 € až na 100 € v blokovom konaní a zo 100 € na 200 € v riadnom konaní. Polícia Slovenskej republiky na svojom oficiálnom facebookovom účte oznámila, že pomocou nových fotoďalekohľadov budú dopravní policajti monitorovať situáciu na cestách a odhaľovať tých, ktorí budú pri riadení vozidla držať v rukách smartfón. Policajti ale apelujú aj na chodcov a cyklistov, ktorí sú taktiež účastníkmi cestnej premávky, aby boli opatrní a využívali aj reflexné prvky.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom