Prešlo len pár mesiacov, odkedy si verní fanúšikovia pripomínali 25. výročie premiéry prvej epizódy Priateľov a tvorcovia už chystajú ich veľkolepý, aj keď pravdepodobne „len“ dokumentárny návrat. Nová streamovacia služba HBO Max, na ktorej chystané „Reunion“ pravdepodobne uvidíme, odkúpila od Netflixu na Priateľov exkluzívne práva za neuveriteľných 425 miliónov dolárov, informuje portál Deadline.

Po tvrdých vyjednávaniach spoločnosti Warner Bros. s hercami údajne všetkých šesť hlavných hercov z pôvodných Priateľov podpísalo dohodu, že sa projektu zúčastnia. „Herci v zásade dosiahli dohodu s produkčnou spoločnosťou Warner Bros. TV. Mal by to byť hodinový špeciál, za ktorý herci dostanú zaplatené okolo 3 až 4 miliónov dolárov,“ napísal portál TechRadar. Herecký predstaviteľ Chandlera, Matthew Perry, už na Twitteri stihol navnadiť fanúšikov naznačením, že sa chystá čosi veľké.

Na tvorbe špeciálu by sa mali podieľať aj spoluautori pôvodných Priateľov, producenti Marta Kauffman a David Crane. Tí však už v septembri vyvrátili nádeje niektorých fanúšikov. „Nebudeme robiť reštart seriálu a nebudeme ani natáčať nijaké stretnutie po rokoch,“ povedala Kauffmanová. „Tento seriál bol o období života, keď sú priatelia akoby vašou rodinou. Veci sa však menia, keď sa takáto rodina stane vašou skutočnou rodinou.“ vysvetlila. Crane sa k nej pridal s vyjadrením, že on aj s Martou sú spokojní a hrdí na to, čo vytvorili.

HBO

Svetoznámy sitkom sa taktiež nemusí obávať nízkej sledovanosti a aj jeho jednorázové pokračovanie, hoci na zatiaľ pomerne neznámej platforme HBO Max, má úspech už teraz takmer zaručený. Práve to je totiž jeho cieľom – preraziť, byť úspešný a na prémiovú HBO platformu prilákať čo najväčšie množstvo platiacich divákov.

HBO Max je streamovacia služba, ktorá ponúkne naozaj exkluzívny obsah – House od Dragon, spin-off ku seriálu Game of Thrones, nové časti seriálu Mestečko South Park či spomínaných Priateľov. Dôvodov, prečo bude táto streamovacia platforma u nás pravdepodobne stáť až 14,99 €, je viacero a niekoľko z nich sme opísali v tomto článku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom