Množstvo prípadov podvodov na Facebooku stále neutícha a slovenská polícia znova upozorňuje ľudí na podvodné konanie na tejto sociálnej sieti. Teraz sa objavili ďalšie prípady, kedy sa podvodníci snažia od obetí vylákať peniaze, avšak už nie prostredníctvom falošných súťaží, ale vydieraním. Slovákom na Facebooku chodia súkromné správy, v ktorých sa im podvodník vyhráža odcudzením informácií a obsahu z účtu, pokiaľ nezaplatia požadovanú sumu.

Na tento prípad vyhrážania upozornila na facebookovom profile Hoaxy a podvody – Polícia SR aj slovenská polícia, ktorá vyzýva ľudí, aby takéto správy neotvárali a páchateľovi nezaplatili požadovanú sumu. V predmetných správach sa podvodník ľuďom vyhráža, že získal prístup k ich účtu na Facebooku a pokiaľ nezaplatia 100 €, stiahne si všetky údaje a zverejní ich aj na YouTube.

SLOVÁKOM CHODIA VÝHRAŽNÉ SPRÁVY NA FACEBOOKU: NIKOMU NEPLAŤTE PENIAZE!Upozornili ste nás, že vám chodí nasledovná…

Gepostet von Hoaxy a podvody – Polícia SR am Montag, 19. August 2019

Nenechaj si ujsť
Na Slovákov opäť útočia podvodníci. Cez falošnú stránku na Facebooku si mohol prísť o peniaze

V správach je uvedené aj číslo účtu, meno majiteľa účtu a ďalšie informácie potrebné pre zadanie prevodu. Podvodník žiada platbu do 24 hodín, inak vraj splní svoje vyhrážky a zverejní súkromné informácie ľudí. Polícia tak vyzýva, aby ľudia takéto správy ignorovali, neotvárali a situáciu nahlásili na policajnej stanici.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom