Aj keď sa kryptomeny po svete šíria stále rýchlejšie, s ich rastúcou popularitou sa vynárajú tiež podvodníci, ktorí dokážu situáciu využiť vo svoj prospech. Desiatky Slovákov v túžbe získať miesto finančného manažéra a prijímať cudzie platby poslali podvodníkom spolu už 22 500 €. O týchto skutočnostiach informovala Polícia Slovenskej republiky.

Advokátska kancelária Knoll & Walters sa podľa popisu na oficiálnom webe zaoberá rôznymi službami. Do jej ponuky má spadať zakladanie spoločností, občiansko-právne konania, tvorba zmlúv, či daňové služby. Najnovšie však práve tento web ponúka prácu na pozícii finančného manažéra.

Moderný podvod využívajúci kryptomeny dobehol Slovákov

Polícia Slovenskej republiky v správe na Facebooku informovala občanov o priebehu celého podvodu. Uchádzač musí najprv vyplniť požadovaný formulár a následne dostane z e-mailovej adresy [email protected] potvrdenie o prijatí do práce. Aby bol podvod ešte dôveryhodnejší, v správe sa nachádza aj pracovná zmluva, ktorú je ešte potrebné odoslať na adresu [email protected]

Nenechaj si ujsť
Významný moment pre kryptomeny. Svetové banky po prvýkrát obchodovali vďaka jedinému blockchain systému

Čo je však náplňou práce takého finančného manažéra? V tomto podvode má za úlohu prijímať cudzie platby od neznámych osôb a peniaze posielať cez kryptobankomat spoločnosti Knoll & Walters.

Webové stránky hotovostnapozicka a pozickaokamzite ponúkajú pôžičky, avšak potom, čo dostanú 250 € sa svojim „klientom“ už neozvú. Takto už bolo oklamaných minimálne 90 ľudí, čo je celková škoda 22 500 eur.“ – vyjadrenie Polície Slovenskej republiky.

Podvedení Slováci tak ďalej posielajú peniaze podvodníkom a stávajú sa z nich prostriedky pre pranie peňazí vo forme kryptomien. Podvodníci týmto spôsobom neukážu svoju identitu. Na ponuku práce v pozícii finančného manažéra od spoločnosti Knoll & Walters tak rozhodne netreba reagovať. Zatiaľ nie je známe, či sa počet oklamaných Slovákov ešte ďalej zvyšuje.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom