Už nejaký čas môžeš používať na platenie v obchodoch namiesto platobnej karty svoj smartfón pomocou Google Pay. Samozrejme, ak má tvoj smartfón operačný systém Android. Aktuálne sa Slovenskom šíria správy ohľadne príchodu Apple Pay, no len nedávno prišli na slovenský trh aj ďalšie dva platobné systémy, pomocou ktorých môžeš platiť svojimi hodinkami. My sme sa rozhodli jednu z nich vyskúšať.

Služby Fitbit Pay a Garmin Pay sú na Slovensku dostupné od 25. apríla, pričom ako prvá banka ich priniesla 365.bank. Platenie prostredníctvom hodiniek je veľmi pohodlné, bezpečné a jednoduché.

Systém funguje rovnako ako pri platbe smartfónom. Stačí si stiahnuť aplikáciu Fitbit alebo Garmin Connect, vyplniť všetky potrebné údaje a môžeš začať platiť svojimi Fitbit alebo Garmin hodinkami.

Bezpečnosť je zabezpečená rovnako ako je to v prípade Apple Pay takzvanou tokenizáciou, kedy sa číslo tvojej karty nahradí jedinečným vygenerovaným číslom. Obchodník sa preto nedostane k žiadnym údajom o tebe a ani tvojej karte. Platby sú navyše zabezpečené kódom, ktorý slúži na autorizáciu platieb.

My sme vyskúšali platenie hodinkami cez Garmin Pay a v priloženom videu sa môžeš pozrieť na to, ako to celé prebiehalo.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú