Počas uplynulého týždňa sa do kín vo vybraných krajinách aj na Slovensku konečne dostal sci-fi epos Duna, ktorý pre mnohých predstavoval najväčšiu filmovú udalosť roka. Snímka bola vysielaná hybridne a premiéru mala aj na streamovacej platforme HBO Max, vďaka čomu sa kópia filmu vo výbornej kvalite dostala aj na pirátske weby.

Na čom si užiješ skvelý filmový a seriálový zážitok s TOP zvukom?

Kúp si TV Philips Performance spolu so soundbarom alebo bezdrôtovým reproduktorom a po registrácii môžeš získať späť až 50 % ceny soundbaru alebo reproduktoru.

POZRI SI CELÚ–>PONUKU<–

To nakoniec minulý rok predpovedal aj režisér Denis Villeneuve, ktorý vtedy krok predstaviť film aj na streame ostro odsúdil a povedal, že Warner Bros. ním možno celú značku Duna zničili. Pohľad na čísla tržieb našťastie naznačuje, že Villeneuve sa mýlil – o film je v kinách záujem a celosvetovo sa mu mimoriadne darí.

Continental film

Ako informuje Variety, Duna za otvárací víkend v Severnej Amerike dokázala z kín utŕžiť 40 miliónov dolárov, z medzinárodných trhov pribudlo ďalší 47,4 milióna, čo pre Warnerov znamená najúspešnejší tohtoročný otvárací víkend, kedy predbehol akčný veľkofilm Godzilla vs. Kong.

Duna mala na vybraných trhoch navyše premiéru už začiatkom októbra, celkovo už sa v zárobkoch snímka prehupla cez hranicu 220 miliónov a potvrdenie pokračovania by už malo byť iba formalitou.

Pred pár dňami to potvrdila aj výkonná riaditeľka WarnerMedia Stuidos, Ann Sarnoff. „Budeme mať pokračovanie Duny? Ak ste film videli, viete, ako končí. Myslím, že to je dostatočne dobrá odpoveď,“ povedala Sarnoff pre Deadline.

Sci-fi novinka boduje aj u divákov a recenzentov a spravidla zbiera pozitívne ohlasy chváliace predovšetkým audiovizuálnu stránku diela, ktoré sa skutočne oplatí vidieť v kine. To nakoniec odporúčame aj v našej recenzii.

Continental film

Darí sa aj ďalším

Duna nie je jedinou novinkou, ktorej sa v kinách darí. Dôvod na radosť má aj štúdio Universal, ktoré u divákov boduje s rozlúčkovým dielom Jamesa Bonda. Nie je čas zomrieť sa v celosvetových tržbách dostal už cez pol miliardy a stane sa tak jednou z najúspešnejších tohtoročných noviniek.

To isté platí aj o novom Venomovi. Podobne ako prvý diel, aj pokračovanie Carnage prichádza od kritikov príliš veľa chvály nezbiera (naša recenzia je toho dôkazom), diváci však film podržali a aktuálne už pri jeho zárobkoch svieti 350 miliónov dolárov. Svojho predchodcu Venom s istotou netromfne (zastavil sa na fenomenálnych 856 miliónoch), pre tvorcov však vzhľadom na pandemické opatrenia ide o veľký úspech.

TMDB.org

Veľký, až 71 % prepad, oproti otváraciemu víkendu naopak zaznamenal najnovší Halloween, ani tu ale nemožno hovoriť o sklamaní. Film už zarobil takmer 5-násobok svojho rozpočtu a momentálne sa zastavil na 90 miliónoch.

Čítal si už? 
Ridley Scott trafil do čierneho. Stredoveký Posledný súboj s Mattom Damonom je najlepším historickým filmov posledných rokov

Filmový priemysel sa tak po katastrofálnom minulom roku opatrne vracia na správnu koľaj, prílišný optimizmus však stále nie je na mieste. Stačí sa pozrieť na finančné fiasko sľubnej historickej drámy Posledný súboj od Ridleyho Scotta, ktorá napriek priaznivým recenziám v kinách totálna pohorela.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú