Dlhé roky dostávali majitelia profesionálnych Apple tabletov od spoločnosti Adobe len útržky z jej najlepšieho grafického programu, ktorý stále ponúkal všetky svoje funkcie najmä pre desktopy. To sa však od budúceho roka zmení. Dizajnéri a grafici pracujúci s iPadom Pro si budú môcť vychutnať všetky možnosti programu Photoshop CC, ktorý sa tabletu od Apple dokonale prispôsobí.

Adobe sa rozhodlo zakročiť a po dlhom čakaní vyhovieť používateľom desktopového Photoshopu CC, ktorý teraz v plnej výbave prinesie aj do iPadu Pro. Túto novinku spoločnosť oznámila počas konferencie Adobe MAX v Los Angeles, kde boli tiež prezentované všetky vylepšenia programu. Skladačka z kúskov ako Adobe Express, Adobe Mix, Adobe Fix sa tak uzatvorí vo finálnom produkte, ktorý spojí všetky funkcie a možnosti pod jednu strechu.

Adobe sa po rokoch umúdrilo

Veľkým plusom pri práci s novou verziou Photoshopu CC na iPade Pro bude tiež možnosť cloudovej synchronizácie, ktorá umožní upravovať ten istý obrázok priamo v desktopovej verzii programu. To, čo táto novinka pre Apple tablet dokáže, ukázala spoločnosť pri vytváraní niekoľkých vrstiev obrázku, manipulovaní s PSD súborom a s využitím niekoľkých funkcií, na ktoré sa môžu používatelia čoskoro tešiť.

Pre potreby iPadu Pro však bolo upravené prostredie aplikácie, ktorá sa musela prispôsobiť dotyku a lepšej interakcii so stylusom Apple Pencil. Fotografi, grafici a dizajnéri tak už nebudú pri svojej práci odkázaní len na plnú verziu desktopového Photoshopu CC, ale budú ho môcť nosiť pohodlne vo svojom tablete.

Nenechaj si ujsť 
iPad Pro prejde kompletnou revolúciou. Apple sa zbaví svojho dominantného prvku

Adobe však zatiaľ nestanovilo presný dátum príchodu tohto programu so všetkými funkciami. Spočiatku ho vypustí s menšou ponukou základných možností, ku ktorým budú tie ostatné postupne pribúdať. Dokedy sa dočkáme plnohodnotného Photoshopu CC so všetkými funkciami tak zatiaľ nie je známe.

Používatelia sa však nebudú musieť báť obmedzenia výkonu, pretože tento produkt spoločnosti pre iPad Pro bude zdieľať mnoho riadkov kódu s desktopovou verziou. Vďaka tomu prinesie plný potenciál aj do prenosného tabletu, kde bude možné upravovať obrázky a vytvárať grafiku v reálnom čase. Spoločnosť tento program rozbehne už od roku 2019 a záujemcovia, ktorí chcú byť súčasťou tejto migrácie desktopového Photoshopu CC do systému iOS, sa môžu pre najnovšie novinky prihlásiť na tomto odkaze.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom