Známy analytik Ming-Chi Kuo sa nechal počuť, že Apple údajne chystá zmeny, medzi ktoré patrí aj implementácia USB Type-C konektora v očakávanom iPade Pro. Je však jeho predpoveď reálna?

Apple má už zajtra naplánovanú udalosť, počas ktorej uvidíme tri nové iPhony pre tento rok. Mnohí analytici tiež očakávajú predstavenie nového iPadu Pro. Ten by mal do vienka dostať štíhlejšie rámiky okolo displeja či Face ID. Jeden z analytikov, Ming-Chi Kuo, sa však nechal počuť, že Apple v prípade iPadu údajne vymení zaužívaný Lightning konektor za USB Type-C.

Hardvérová zmena konektora na USB-C je skôr nepravdepodobná

Vzhľadom na veľmi blízky príchod zariadenia je viac-menej pravdepodobnejšia verzia, že Apple do balenia k iPadu Pro priloží kábel z Lightningu na Type-C a tiež USB-C nabíjačku. Táto verzia je pravdepodobnejšia aj preto, že o tejto zmene sme predtým nepočuli a nepriniesol ju ani žiadny únik. Na druhej strane povesť Ming-Chi Kuoa hovorí sama za seba, a preto dostal všetkých technologických priaznivcov svojimi vyjadreniami do pomykova.

USB-C slúchadlá namiesto audio jacku?

Skoršie úniky hovorili aj o odstránení 3,5 mm audio jacku z iPadu Pro. To spôsobilo bolesti hlavy viacerým fanúšikom a hudobníkom, ktorí ho chceli využívať ako svoj počítač. Ak opomenieme Bluetooth, bez audio jacku sa nám zostáva spoľahnúť len na USB-C slúchadlá. Práve tento argument môže Ming-Chi Kuovi nahrávať do karát. Navyše sa tiež vyjadril, že iPad Pro bude dodávaný s 18 W nabíjačkou.

iPhone XR

Ako sme už skôr spomínali, Apple už zajtra predstaví nové iPhony pre rok 2018. Práve o jednom sa Ming-Chi Kuo zmienil taktiež. Podľa neho Apple chystá 6,1-palcový iPhone s LCD displejom, no nebude súčasťou zajtrajšieho predstavenia. Mali by sme ho vidieť až niekedy medzi koncom septembra a začiatkom októbra. Iný zdroj však pre portál Bloomberg potvrdil, že Apple uvažuje označenie smartfónu ako iPhone XR a mal by zapadať do „low-cost“ kategórie smartfónov.

Nadupaný zajtrajšok

Ak si to všetko pekne zhrnieme, už dlhšie vieme, že Apple nám zajtra ukáže novú trojicu iPhonov pre rok 2018. Aby sme nadviazali na analytika Ming-Chi Kuoa, ten zas tvrdí, že nás navyše čakajú nové smart hodinky Apple Watch s elektrokardiografom (EKG) a keramickým zadným krytom. Tiež vraj uvidíme nový a hlavne lacnejší MacBook s Touch ID senzorom. Spomínaný iPad Pro tak asi uvidíme až na inej udalosti neskôr, pravdepodobne po boku spomínaného iPhonu XR. Neostáva nám teda nič iné, len čakať do zajtra na rozuzlenie záhad.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú