PayPal oznámil, že do mobilnej aplikácie pridáva funkciu pre bezkontaktné platby prostredníctvom načítania QR kódu. O tejto novinke informoval portál NeoWin. Nová platobná metóda je pritom dostupná až v 28 krajinách.

Väčšina používateľov využíva PayPal najmä pri online platbách v rôznych e-shopoch. Pomocou mobilnej aplikácie ale budú môcť odteraz platiť cez túto platobnú službu aj v kamenných predajniach len pomocou výtlačku bloku alebo priamo z obrazovky na platobnom termináli či kase, kedy stačí oskenovať zobrazený QR kód a zaplatiť presnú sumu.

PayPay vylepšuje bezkontaktné platby. Pridáva novú metódu, ktorú môže využiť vo svojom smartfóne každý

Platenie pomocou QR kódov so sebou prináša oproti tradičným platbám kartou niekoľko benefitov ako pre obchodníkov, tak aj pre spotrebiteľov. Kým v minulosti nebol tento spôsob platieb často využívaný, s vylepšovaním mobilných aplikácií, fotoaparátov a skenovania tohto kódu sa začal využívať čoraz častejšie. Tieto bezkontaktné platby pritom dokážu využívať aj niektoré bankové aplikácie.

PayPal

Najväčšou výhodou QR platieb je však práve možnosť oskenovať zobrazený kód, ktorý je dnes využívaný takmer všade, a pomocou aplikácie PayPal potom zaplatiť potrebnú cenu za nákup. Takéto platenie zároveň eliminuje riziko náhodného odcudzenia peňazí z platobnej karty pomocou nenápadnej čítačky. QR platby cez PayPal sa tak môžu stať ďalším obľúbeným spôsobom bezkontaktného platenia popri doterajších službách ako Apple Pay alebo Google Pay.

PayPal

Nenechaj si ujsť
Veľký prehľad: Ktoré banky na Slovensku podporujú Google Pay a Apple Pay?

Platobná brána sa aktivuje len vtedy, keď v aplikácii PayPal zvolíš funkciu platby pomocou QR kódu. Ďalšie výhody platby QR kódom prináša táto funkcia samotným predajcom. V súvislosti s pandémiou koronavírusu ľudia začali omnoho viac preferovať práve bezhotovostné platby, no pre malých obchodníkov to predstavovalo značný problém.

JumpStory

Mnoho z nich stále nedisponuje terminálom, ktorý by bezkontaktné platby kartou či mobilom podporoval. Možnosť platiť QR kódom ich tak odbremeňuje od nákupu ďalšej techniky, pretože QR kód môže byť pri platbe zobrazený na displeji počítača, alebo sa dá jednoducho vytlačiť na kúsok papiera, píše CNET.

Novinku využijeme aj na Slovensku

Medzi 28 krajinami, ktoré túto funkciu v mobilnej aplikácii PayPal podporujú, sa nachádza aj Slovensko. Okrem nás sa dá týmto novým spôsobom platiť aj v Británii, Austrálii, Belgicku, Kanade, na Cypre, v Česku, Dánsku, Estónsku, Fínsku, Francúzsku, Nemecku, Grécku, Hong Kongu, Maďarsku Írsku, Taliansku, Litve, Luxembursku, na Malte, v Holandsku, Portugalsku, Slovinsku, Švédsku, Švajčiarsku a Španielsku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom