Mnohí výrobcovia sa do svojich nových zariadení snažia vtesnať batérie s čo najväčšou kapacitou pre dlhú výdrž. V posledných mesiacoch sú však zaznamenávané časté prípady, kedy boli práve batérie príčinou vzniku nehody. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Nový nebezpečný prípad sa odohral žene na palube lietadla z Pekingu do austrálskeho Melbourne. Počas spánku sa jej slúchadla vznietili a spôsobili vážne popáleniny. Približne po dvoch hodinách letu začuli cestujúci hlasný výbuch. Po prebudení pocítila poškodená pasažierka na svojej tvári silné pálenie. Keď si uvedomila, že výbuch spôsobili jej slúchadlá, okamžite ich odhodila na podlahu. Zo slúchadiel vychádzal silný dym a iskry, ktoré následne uhasila až letuška.

zdroj fotografie: Global News

Nenechaj si ujsť
Video: Mladej žene z ničoho nič vybuchol iPhone 7 Plus

Podľa austrálskeho úradu pre bezpečnosť dopravy spôsobila explóziu slúchadiel zlá batéria. Meno poškodenej ženy a názov leteckej spoločnosti však neboli zverejnené. Ihneď po uhasení bolo na podlahe možné vidieť roztavené batérie slúchadiel. Mnohé dnešné zariadenia využívajú lítium-iónové batérie, ktoré sú však veľmi citlivé na prudké zmeny teploty.

zdroj fotografie: Yahoo News

K poškodeniu batérií dochádza pri ich zvýšenej teplote. Vtedy začne elektrolyt v batériách reagovať s inými chemickými látkami. Následne dochádza k tvorbe plynu a ďalšiemu zvyšovaniu teploty, čo má za následok vznietenie akumulátora. Podobné prípady sa odohrávali ešte na jeseň minulého roka. V tom čase však výbuchy zapríčiňovali batérie Samsungu Galaxy Note 7.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]