Orange v tlačovej správe informoval o novom dátovom paušále určenom pre nenáročných zákazníkov. V novom balíku ponúkne predplatené dáta už za 1 € pre tých, ktorí využívajú mobilný internet len sporadicky.

Operátor prednedávnom rozšíril ponuku paušálov o najlacnejší program Go 1 € a aktuálne dopĺňa o lacný balík aj svoje dátové paušály. Ponuka Orangeu tak oddnes zahŕňa aj dátový paušál Dáta 1 €, s ktorým zákazník dostane 100 MB predplatených dát. Tie môže využiť pri neobmedzenej rýchlosti.

Po prekročení predplateného objemu sa rýchlosť zníži na 128/128 kbit/s a za ďalšie využívanie internetu nebudú účtované dodatočné poplatky. Tento dátový paušál je platný celý mesiac. V prípade nedostatku dát a vyčerpania balíka je možné využiť denný balík 1 GB dát za 1,50 €, ktorý platí 24 hodín od aktivácie.

Objem dát je nízky. Obstojí pri porovnaní s konkurenciou?

Dátový paušál s takýmto objemom je teda určený skutočne len pre tých najmenej náročných, no jeho využitie je v dnešnej dobe diskutabilné. Moderné aplikácie a sociálne siete dokážu 100 MB dát spotrebovať pomerne rýchlo a dáta tak mnohým nemusí celý mesiac vôbec vydržať.

Pre porovnanie sme sa pozreli aj na ponuku konkurencie. V Telekome, O2 a 4ke však podobný balík s nízkym objemom dát v danej cenovej relácii nenájdeme. V ponuke dátových paušálov tak u ostatných operátorov narazíme len na objemnejšie balíčky, ktoré síce stoja viac ako 1 €, no dokážu poskytnúť viac dát práve na pohodlné používanie aj pre nenáročných zákazníkov.

Zobraziť celú galériu (0)
Pixabay (Úprava redakcie)

4ka má neobmedzené dáta v SR za 14 € a ponuka dátových paušálov v O2 začína Modrými O2 Dátami s objemom 4 GB za 15 € mesačne. Telekom neponúka osobitne dátové paušály, v portfóliu má len dátové balíky k mobilným paušálom. Najlacnejší mesačný balík u tohto operátora stojí 3 € a ponúka 1 GB dát.

Pri pohľade na najdostupnejšie dátové balíky však môžeme nahliadnuť aj k operátorom Tesco Mobile, Juro a FunFón. V prípade Tesco Mobile je najlacnejšou ponukou mesačný dátový balík s objemom 500 MB za 3 €. Juro od Telekomu potom ponúka 500 MB za 2 €, teda až 5-násobok dát ako pri dátovom paušále Dáta 1 € a len za 2-násobnú cenu. Nejedná sa však o balík platný celý mesiac, ale len 7 dní. U FunFónu od Orangeu sa pritom stretneme s 1 GB dátovým balíkom za 5 €.

Pri výbere nového dátového paušálu tak netreba zabúdať na dostatočné množstvo dát a v dnešnej dobe nemusí byť 100 MB v programe Dáta 1 € dostatočný objem ani pre tých najmenej náročných. Pokiaľ sa teda obzeráš po skutočne dostupnom dátovom balíku za prijateľnú cenu, na výber máš aj lacné dáta pri predplatenkách konkurencie s väčším objemom a za výhodnejšiu cenu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom