Orange zverejnil výsledky fungovania spoločnosti za prvý polrok tohto roka. Operátorovi sa darilo prilákať zákazníkov pri konvergentných, internetových a televíznych službách, strácal však v oblasti mobilných služieb. Výnosy stúpli o necelé 1 %, no celkový zisk EBITDAaL vzrástol o 4,1 %. Darilo sa aj dátovej prevádzke v mobilnej sieti, kde zákazníci preniesli oveľa viac dát.

Mobilných zákazníkov ubudlo. Znova.

Ďalší pokles zákazníkov v oblasti mobilných služieb Orange odôvodnil minuloročným prechodom zo starých paušálov na nové paušály Go, pričom mal vypínať tzv. „spiace nulové paušály“. Týmto spôsobom mal operátor presnejšie vykázať celkovú zákaznícku bázu. Počet mobilných klientov sa však v porovnaní s koncom roka 2020 znížil do konca prvého polroka 2021 o celých 51 000 zákazníkov.

Orange

Na konci 1. kvartálu 2021 spoločnosť registrovala 2,519 milióna klientov v mobilných službách, pričom aktuálne ich má Orange 2,501 milióna. Podľa výsledkov operátora za prvý polrok sa však zvýšil zisk na jedného zákazníka o 10,9 % na 12,10 €. V oblasti mobilných služieb Orange evidoval za prvých 6 mesiacov aj vyššiu dátovú prevádzku, v ktorej zákazníci predátovali o vyše polovicu viac dát ako v rovnakom období pred rokom.

Rástla dátová prevádzka, pribudla aj 5G sieť

Celkovo tak bolo za tento polrok prenesených až 29,83 milióna GB dát, z toho až 90 % v 4G sieti operátora, ktorý má v tomto smere najväčšie pokrytie na Slovensku a pokrýva 99 % územia v 141 mestách a 2219 obciach.

Orange

V máji však Orange po dlhom čakaní spustil aj svoju vlastnú 5G sieť, ktorá je zatiaľ dostupná len vo vybraných oblastiach v Banskej Bystrici a Bratislave. Prístup k 5G sieti ale operátor podmienil zakúpením dodatočného balíka extra dát za 5 € pri vybraných paušáloch. 

Darilo sa ostatným službám

Napriek poklesu zákazníkov mobilných služieb spoločnosť evidovala výrazný rast klientov konvergentných služieb, ktorí využívajú viacero služieb Orangeu súčasne. Tu bol zaznamenaný rast o 39,1 % a konvergentné služby tak za 1. polrok 2021 využívalo 135 tisíc klientov.

Pevný internet operátora rástol o celých 27 % a aktuálne ho využíva 272 tisíc zákazníkov. Pri televíznych službách Orange evidoval rast o 21,7 % na 148 tisíc zákazníkov.

Spoločnosť však zaznamenala aj nových klientov, ktorí prešli od konkurencie. Ich počet sa medziročne zvýšil o necelé 3 %, čo predstavuje skoro 36 000 ľudí. Od Orangeu však naopak odišlo k iným operátorom 37 000 klientov. Napriek tejto bilancii má Orange najväčšiu základňu zákazníkov v mobilných službách na Slovensku a stále najväčšie pokrytie mobilnou sieťou na našom trhu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú