Mobilná 4G sieť od Orangeu je najkvalitnejšou sieťou na Slovensku. Vyplýva to z výsledkov meraní renomovanej spoločnosti Systemics PAB, ktorá Orangeu udelila za mobilné siete ocenenie The best Slovakian mobile network in the test, informoval operátor médiá v tlačovej správe.

Výsledky nezávislej štúdie realizovanej v medzinárodnom meradle ukázali, že 4G sieť Orangeu, ktorá je dostupná pre viac než 97 % populácie na Slovensku, je najkvalitnejšou na Slovensku a zároveň patrí medzi najvýkonnejšie siete v Európe.

Orange získal v testovaní najvyšší počet bodov

V rámci Slovenska boli do testu zapojené všetky štyri slovenské siete, pričom Orange získal v teste celkovo až 942 bodov s absolútnou dominanciou v oboch kategóriách – hlasové aj dátové služby. Ostatní operátori získali spolu 886, 841 a 711 bodov.

Testy prebehali v európskom meradle, pričom celkovo bolo testovaných 25 európskych operátorov. Z nezávislých meraní vyplýva, že priemerná dosahovaná rýchlosť sťahovania dát v 4G sieti Orange Slovensko dosiahla 101,2 Mbit/s, čo bola najvyššie dosiahnutá rýchlosť spomedzi všetkých zúčastnených krajín a operátorov.

Priemerná rýchlosť sťahovania dát vo veľkých mestách dosiahla až 124,2 Mbit/s. Z pohľadu rýchlosti odosielania dát slovenskému Orangeu namerali 32,9 Mbit/s.

Okrem rýchlosti Orange dominoval aj v ostatných sledovaných parametroch dátovej siete, ako napríklad sťahovanie webových stránok či spustenie videa. Pri hlasových službách najlepšie výsledky dosiahol pri celkovej kvalite a úspešnosti zrealizovania VoLTE hovorov.

V budúcnom roku chce spustiť aj 5G sieť

Orange plánuje podľa vyjadrení na tlačovej konferencii pre Touchit.sk spustiť aj sieť 5. generácie. Spraví tak až v budúcnom roku. Ako partnera pri budovaní 5G siete si Orange vybral Nokiu, čo potvrdil ešte v roku 2017. V ponuke smartfónov však už Orange má aj smartfóny podporujúce 5G.

Pripomeňme len, že ako prvý operátor otestovala svoju 5G sieť na Slovensku 4ka, ktorá ukázala možnosti novej generácie mobilnej siete ešte v minulom roku a umožnila zákazníkom si 5G vyskúšať aj na svojich smartfónoch.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom