Redakcia FonTech.sk sa ospravedlňuje nositeľovi autorských práv a prevádzkovateľovi portálu Živé.sk, vydavateľstvu Ringier Axel Springer Slovakia, a.s, za nedostatočné uvádzanie originálneho pôvodcu obsahu v  článkoch, ktoré sa na našom portáli objavili, čím mohol vzniknúť dojem, že informácie sú pôvodom z redakcie FonTech.sk, pričom patrili redakcii Živé.sk a jednalo sa o autorský materiál.

Zároveň sa redakcia FonTech.sk ospravedlňuje za neopravnené preberanie množstva informacií, ktoré patrili výhradne redakcii Živé.sk a vydavateľstvu Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Po vzájomnej komunikácii a upozornení zo strany Živé.sk, redakcia pristúpila k spätnej oprave zdrojovania a citovania v predmetných článkoch.

Zároveň redakcia pristupuje k opatreniam, ktoré zabezpečia rešpektovanie autorských práv a iných práv duševného vlastníctva v súlade s kódexom a odporúčaniami IAB. Chybné články boli v zmysle etického kódexu, duševného vlastníctva a dodržania autorských práv upravené, aby spĺňali požiadavky prevádzkovateľova portálu Živé.sk, vydavateľstva Ringier Axel Springer Slovakia, a.s.

Považujeme za korektný krok uviesť veci na správnu mieru a informovať čitateľov portálu FonTech.sk, že obsah spĺňa všetky právne formy a neporušuje práva vydavateľstva Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Za nedostatočné a nesprávne zdrojovanie sa portál FonTech.sk ospravedlňuje vydavateľstvu Ringier Axel Springer Slovakia, a.s., ktorý je prevádzkovateľom portálu Živé.sk (aj s integrovaným portálom MobilMania) a všetky nezrovnalosti uvádza na správnu mieru. Všetky vyššie spomenuté kroky a opatrenia sú aktualizovaným vyjadrením k pôvodnému upozorneniu, ktoré bolo na portáli FonTech.sk publikované ešte v decembri.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP