Jednou z najzaujímavejších noviniek na novom iPhone 14 Pro a 14 Pro Max je bezpochyby Dynamic Island. Jednoducho pomocou neho rozlíšiš tohtoročné vlajkové lode od ich predchodcov, zároveň ponúka zaujímavú funkcionalitu. Apple tak po rokoch nemenného dizajnu konečne priniesol nádych čerstvosti.

Mnohí používatelia Androidu nad novinkou najskôr ohŕňali nos, no teraz zmenili názor. Na Android prichádza aplikácia, ktorá simuluje Dynamic Island a už teraz je dostupná v Google Play.

Zatiaľ len beta, no nabitá funkciami

Vývojár aplikácie vo svojom príspevku na fóre XDA píše, že novinka je vo fáze vývoja verejnej bety či predbežného prístupu a do budúcna ju bude ďalej optimalizovať. Okrem toho varuje, že niektoré animácie môžu byť nedoladené a niektoré aplikácie jeho dynamicSpot, ako svoj výtvor nazýva, nepodporujú.

Už teraz však dynamicSpot dokáže simulovať Dynamic Island z iPhonu 14 Pro, podporuje multitasking, stopky a hudobné aplikácie. Niekoľkokrát bolo tieť podotknuté, že aplikácia je vo veľkej miere prispôsobiteľná.

V Androide nemáme žiaden Dynamic Island, ale máme kamerové vykrojenia a výseky. Vtedy sa zrodil dynamicSpot,“ píše Jawomo, ktorý vyvinul túto aplikáciu. „Pomocou dynamicSpotu môžete na svoj telefón ľahko dostať Dynamic Island z iPhonu 14 Pro.

Hlavné funkcie dynamicSpot
  • Simulácia Dynamic Islandu
  • Multitasking
  • Podpora pre stopky
  • Podpora pre hudobné aplikácie – play/pause, preskakovanie a pretáčanie skladieb
  • Prispôsobiteľné rozhranie
  • Podpora pre mapy

Mnoho ďalších funkcií je sľúbených, no niektoré dostanú len platiaci používatelia.

Podľa jeho slov sa aplikácia priamo napojí na notifikačný systém Androidu, takže nie je nutné žiadne zdĺhavé nastavovanie a pripájanie individuálnych aplikácií. Nevýhodou však je, že všetky funkcie dostanú len tí, ktorí si za ne zaplatia.

DynamicSpot Pro stojí 3,99 € a predovšetkým odomkne možnosť používať dynamicSpot na zamknutej obrazovke. Verzia Pro taktiež rozlišuje medzi dlhým a krátkym stlačením notifikácie, no nebolo upresnené, aký je medzi nimi rozdiel z hľadiska funkčnosti.

Vývojári neváhajú, novinku hneď ukradli

Ako dokazuje zverejnené video, jeden z vývojárov podobné riešenie formou témy Mi Theme implementoval do smartfónu čínskej značky Xiaomi, o čom sme informovali v samostatnom článku. Ukážka je síce veľmi krátka, no vidno, ako sa v takomto ostrovčeku zobrazujú notifikácie a ovládanie hudobného prehrávača s názvom aktuálnej skladby. Je ale možné, že si ju nikto nestiahne, Xiaomi totiž jednu z podobných tém už stihlo vymazať.

DynamicSpot funguje veľmi podobne a vôbec nie je vylúčené, že princíp je dokonca ten istý. Stiahneš si ho už teraz, pričom treba pamätať, že zatiaľ ide o predbežný prístup. Jawomo sľubuje množstvo ďalších funkcií a vylepšení, ktoré by mali prísť čoskoro.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP