Na internete sa objavila online kalkulačka, ktorá dokáže zistiť počet dní, dokedy ti vydržia zásoby toaletného papiera. Za týmto vtipným webom stojí dvojica Angličanov, Ben Sassoon a Sam Harris, informuje The Verge.

Ľudia v čase pandémie začali vo veľkom vykupovať nielen potraviny, ale aj hygienické prostriedky, medzi ktorými sa nachádza hlavne toaletný papier. Zatiaľ čo zásobenie sa potravinami vieme v istej miere pochopiť, vytváranie si obrovských zásob toaletného papiera je viac než kuriózne. Prečo takto ľudia reagujú sme riešili v našom detailnom článku. Uletené to prišlo aj dvom Angličanom, ktorí z recesie vytvorili online kalkulačku toaletného papiera.

Ako informuje portál Cnet, kalkulačka dokáže na základe niekoľkých vstupných dát vyhodnotiť počet dní, počas ktorých zásoby bez problémov vydržia. Základnými údajmi sú počet rolí, ktoré máš doma a tiež „počet potrieb“, ktoré denne vykonáš. Pre presnejší výsledok sa dá v aplikácii zvoliť aj počet útržkov na jednej rolke papiera, alebo počet útržkov, ktoré pri „sedení“ spotrebuješ a rovnako môžeš pridať aj počet členov rodiny, ktorí čerpajú zo zásob.

Screenshot

Prvotným cieľom webu bolo pobaviť ľudí v ťažkých časoch, no behom pár hodín od spustenia sa z aplikácie stal virálny hit, ktorý aktuálne šíri medzi ľuďmi osvetu. Okrem počtu dní, ktoré zásoby papiera vydržia, aplikácia tiež ukáže, koľko percent prebytočných zásob tejto „vzácnej“ komodity máš aktuálne doma.

Ako povedal jeden z autorov webu, za štyri dni registrujú na stránke 2 milióny unikátnych návštev. Z výpočtov im teda vychádza, že priemerný používateľ má vo svojich zásobách až o 500 % viac toaletného papiera, ako by v skutočnosti potreboval.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom