Ako iste viete, čínsky výrobca OnePlus len nedávno vstúpil na slovenský a český trh a svoje produkty začal predávať aj u nás. Medzi nimi je samozrejme aj ich minuloročný „zabijak vlajkových lodí“, OnePlus One, ktorý vynikal najmä nízkou cenou a slušnou výbavou. Práve cena pre Európsky trh a teda aj pre Slovensko sa budúci týždeň razantne zmení. 

OnePlus One môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Ak aspoň trocha sledujete spravodajstvo, určite viete, že naša hlavná mena, Euro, v poslednom čase rapídne stratilo na hodnote. V prípade, že častejšie nakupujete zo zahraničia za doláre, napríklad z Číny, tak viete o čom je reč. Pokles Eura však zaznamenal aj samotný OnePlus. Spoločnosť dnes oznámila, že „vzhľadom k aktuálnej hodnote Eura“zvýši cenu svojho OnePlus One, samozrejme len v Európe. Podľa ich slov momentálne predávajú svoju minuloročnú vlajkovú loď stratou.

oneplus_cenyAká teda bude cena? V súčasnosti si môžete OnePlus One v 16GB verzii zakúpiť za 269 €, zatiaľ čo 64 GB verzia stojí 299 €. Od 25. marca však ceny pôjdu oveľa vyššie. Za 16 GB verziu OnePlus One tak zaplatíte 299 €, pričom 64 GB verzia bude stáť 349 €. Ceny sú však stále prijateľné, no ešte sme sa nestretli s tým, že cena rok starého smartfónu by stúpala. Ceny príslušenstva predávaného spoločnosťou OnePlus by mali ostať nezmenené.

Ak máte záujem o tento smartfón a chcete sa vyhnúť zdražovaniu, mali by ste si jeho nákup zvážiť čo najskôr. Ak nemáte pozvánku, učiniť tak budete môcť ešte budúci utorok, kedy bude OnePlus One k dispozícii za starú cenu a bez pozvánky.

Zdroj: OnePlus.net

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP