banner-oneplus-x
P

ri vzniku startupu OnePlus sa CEO Carl Pei obrátil práve na spoločnosť Oppo, ktorá mu ponúkla na začiatok útočisko a potrebný kapitál. Po 2 rokoch pôsobnosti na trhu sa cesty mierne rozišli, no obe spoločnosti sú stále veľmi úzko späté.   

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Dokazuje to najnovší únik z certifikačného úradu TENAA, v ktorom sa objavila dvojica nových zariadení práve od týchto spoločností. OnePlus Mini respektíve Oppo A30 sú skoro v každom detaile rovnaké. Dizajnové poňatie je úplne totožné ako pri jednom z najlepších zariadení strednej triedy, OnePlus X. Znakom odlišnosti je iba logo výrobcov na zadnej strane.

OnePlus X môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


oppo-a30-vs-oneplus-mini-02
Už dávnejšie vieme, že OnePlus pracuje na zmenšenej variante svojej vlajkovej lodi, OnePlus Mini (ONE E1000), no o novinke Oppo A30 toho veľa nevieme. Zdá sa, že oba smartfóny by mali disponovať 4,99-palcovým FullHD displejom, procesorom Snapdragon 810, 3 GB RAM pamäťou a 16 GB interným úložiskom. Oba smartfóny tiež prídu s 13 MPx zadným a 8 MPx predným fotoaparátom. Softvérovú časť zabezpečí Android 5.1 Lollipop. Celkové rozmery by sa taktiež mali pohybovať v rozumných hodnotách a únik naznačuje veľmi prijateľné rozmery 140 × 69 × 6.9 mm.

oppo-a30-vs-oneplus-mini-03-1024x922-tile
Dátum predstavenia OnePlus Mini ani Oppo A30 zatiaľ známy nie je, no mohlo by sa tak stať už začiatkom budúceho roka.

Zdroj: Gizmochina.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP