CEO spoločnosti OnePlus sa nechal pre portál TheVerge počuť, že nadchádzajúca vlajková loď príde s prelomovým displejom a podporou 5G sietí. Prvýkrát by mali byť tiež predstavené dve verzie, pričom spomenuté funkcie dostane len tá drahšia z nich.

Kým zo začiatku bola spoločnosť OnePlus radená medzi menej známe značky, dnes už je to opačne a jej smartfóny sa tešia veľkej obľube po celom svete. Jej produkty sa oficiálne predávajú vo viac ako 30 krajinách a hoc nie sú tak prelomové ako na začiatku, stále ide o veľmi dobré zariadenia, za dobrú cenu.

Aj tá sa však veľmi zmenila a kým prvý OnePlus stál len 299 dolárov, posledný OnePlus 6T prišiel s cenovkou až 549 dolárov. Tento nemilý trend však možno pozorovať u každého výrobcu a koniec koncov, stále ide o cenovku výrazne nižšiu, než je tomu u konkurencie.

OnePlus 7 Pro prinesie nový štandard pre displeje

Aj keď sú vlajkové lode OnePlus cenovo prívetivé, oproti popredným výrobcom v niektorých oblastiach strácali. Nízka cenovka sa niekde predsa musela prejaviť. Väčšine užívateľov to síce neprekážalo, no samotná spoločnosť chce potvrdiť svoje pôsobenie v najvyššej lige. Nadchádzajúca vlajková loď OnePlus 7 preto príde hneď v dvoch verziách, čo sa doteraz nikdy nestalo. Klasická verzia dostane vylepšenie v podobe PRO modelu, ktorý okrem masívneho výkonu, má priniesť doteraz nevídaný displej a podporu 5G sietí. Smartfón má vychádzať z McLaren verzie OnePlus 6T.

Práve displej by mal byť najväčším lákadlom novinky, nakoľko len samotná technológia má byť 3x drahšou než v prípade klasického panelu a daný displej má byť špeciálne vytvorený len pre OnePlus. Zvesti hovoria o tom, že pôjde o 90 Hz panel, ktorý predefinuje pojem Fast and Smooth. Bohužiaľ sa tým dvihne aj cenovka tejto verzie, ktorá by mala byť na úrovni vlajkových lodí Samsungu či Huawei. Klasická verzia OnePlus 7 príde samozrejme s nižšou cenou, ale aj horšími špecifikáciami, ktoré však budú postačovať drvivej väčšine používateľov.

@OnLeaks/Twitter

Pred OnePlus však stojí veľká výzva. Ak bude OnePlus 7 Pro stáť rovnako ako Galaxy S10 či P30 Pro, tak bude musieť spoločnosť presvedčiť zákazníkov o tom, že ich zariadenie je takejto ceny hodné a lepšie, než spomínané modely. To však nebude jednoduché, nakoľko ide o veľké spoločnosti, ktoré sú na trhu o čosi dlhšie a voči zákazníkom majú vybudované renomé.

Prečítaj si tiež
OnePlus 7 sa objavil na reálnych fotografiách. Dostane Pro verziu s unikátnymi špecifikáciami

OnePlus tak bude musieť prísť aj s niečím iným, nakoľko dobrý displej nebude musieť stačiť. Očakávať však možno najnovší procesor z dielne Qualcommu, až 8/10 GB RAM, čítačku odtlačkov v displeji či extra rýchle nabíjanie. Inžinieri sa však budú musieť popasovať aj s fotoaparátom, nakoľko je latka v tomto roku nastavená veľmi vysoko. Všetko by sme sa mali dozvedieť už o niekoľko dní, konkrétne 14. mája, kedy budú novinky predstavené.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP