Hoci ešte stále nevieme presný dátum predstavenia OnePlus 7, zdá sa, že sa neúprosne blíži. Úniky sa stupňujú a ten najnovší ukazuje OnePlus 7 Pro na reálnych fotografiách. Bude OnePlus 7 dostupný vo viacerých verziách?

OnePlus 7 je jeden z najočakávanejších smartfónov tohto roka a tešia sa naň nielen priaznivci čínskeho výrobcu, ale aj široká technologická obec. OnePlus je dlhodobo známy tým, že dokáže na trh priniesť skvelý výkonný smartfón na úrovni najlepších vlajkových lodí za oveľa prívetivejšiu cenovku. To isté sa očakáva aj v prípade 7. generácie vlajkovej lode, ktorej predstavenie je zdá sa čoraz bližšie.

Full screen dizajn s veľkým zaobleným displejom

Hoci stále nevieme žiadne oficiálne informácie o dátume predstavenia OnePlus 7, s únikmi sa však v poslednom čase roztrhlo vrece. O tom najnovšom informoval portál Gizmochina a zobrazuje údajný OnePlus 7 Pro na dvoch reálnych fotografiách, ktoré unikli prostredníctvom sociálnej siete Weibo.

Na prvej fotografii vyššie je jasne vidieť, že smartfón ponúkne veľmi tenučké rámiky, pričom ten spodný bude o niečo hrubší. OnePlus po prvý krát vo svojej histórii predstaví zaoblený Super Optic OLED displej, ktorý by mal mať uhlopriečku 6,67 palca. Keďže v hornom rámiku nevidíme žiadnu selfie kameru, potvrdzuje sa teória o výsuvnom fotoaparáte v štýle smartfónu Vivo Nex S.

Druhá fotografia ukazuje špecifikácie smartfónu. Údajne ide o OnePlus 7 Pro, ktorý okrem spomínaného displeja ponúkne procesor Snapdragon 855, 8 GB operačnej pamäte RAM a 256 GB úložisko. Na zadnej strane sa bude nachádzať trojitý fotoaparát s 48, 16 a 8 MPx snímačmi, pričom smartfón pobeží na Androide 9. Legitimitu tohto úniku narúša fakt, že smartfón zobrazený v špecifikáciách je OnePlus 6T. Aj preto treba brať všetky informácie s nadhľadom.

Dočkáme sa viac ako len jedného modelu OnePlus 7?

Ak si prekvapený z pomenovania modelu OnePlus 7 Pro, nie si jediný. Po prvý krát v histórii by mohol OnePlus predstaviť viac ako jeden model svojej vlajkovej lode. V uniknutých špecifikáciách vidíme modelové označenie GM1915, pod ktorým už bol minulý mesiac údajný OnePlus 7 Pro schválený pre Bluetooth SIG certifikáciu. Podľa tejto certifikácie je tiež jasné, že novinka ponúkne Bluetooth vo verzii 5.0.

Okrem klasickej verzie tak môžeme skutočne očakávať Pro verziu spolu s 5G modelom. Modelové označenia jednotlivých verzií už naznačil aj populárny leakster Ishan Agarwal, ktoré môžeš vidieť na jeho twitterovom príspevku vyššie. Či budú medzi klasickou verziou a Pro verziou aj dizajnové rozdiely, alebo len hardvérové, zatiaľ nevedno. Na rozlúsknutie tejto hádanky si budeme musieť počkať na ďalšie úniky alebo oficiálne predstavenie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom