Výrobcovia smartfónov pri vývoji nových zariadení siahajú po rôznych kreatívnych riešeniach, ako urobiť nový nástroj čo najefektívnejším. OnePlus však pri chystanej vlajkovej lodi urobil viacero kontroverzných rozhodnutí, ktoré jeho fanúšikov nemusia potešiť.

Pete Lau, CEO firmy OnePlus, potvrdil, že v chystanej novinke OnePlus 6T dôjde k niekoľkým zmenám. Jednou z nich je nepopulárne vypustenie jacku z mobilného zariadenia. Túto zmenu ospravedlnil tým, že sa v ňom bude nachádzať snímač odtlačkov prsta zabudovaný priamo v obrazovke, pre ktorý bolo potrebné nájsť miesto. Najťažšou úlohou podľa jeho slov bolo rozhodnúť, čo bude súčasťou konečného produktu a čomu jednoducho povedať „nie“, aby zároveň ostala zachovaná určitá rovnováha.

Nová technológia snímania odtlačku používateľom umožní odomknutie v kratšom čase a bez použitia viacerých, doteraz nevyhnutných krokov. Pete Lau sľubuje zážitok, ktorý si ihneď zamilujete. Ide o efektívnejší a spoľahlivejší spôsob ako napríklad odomknutie pomocou rozoznania tváre.

V tomto module optických odtlačkov prstov je umiestnený malý objektív, ktorý po zatlačení na krycie sklo presne zaznamená váš odtlačok prsta. Obrazovka funguje ako svetelný zdroj umožňujúci zvýšenie obrysu samotného odtlačku a presné čítanie jeho rozmerov a tvaru zo snímača. Na ukladanie informácií o odtlačkoch zasa slúži izolovaný virtuálny priestor, tzv. „Trust Zone“, ktorý je súčasťou procesoru Qualcomm Snapdragon 845. Kedykoľvek teda použijete odomknutie obrazovky, váš odtlačok sa porovná s informáciami uloženými v „Trust Zone“, čo zabezpečí autenticitu a ochranu pred falošnými vzormi.

Bezdrôtové nabíjanie muselo ísť bokom

Mnohé ústupky nastali aj v populárnom bezdrôtovom nabíjaní, ktoré sa už teší obľube u mnohých iných smartfónov a ktoré používatelia začínajú čoraz viac vyhľadávať. Hlavným dôvodom je podľa CEO spoločnosti rýchlosť a prehrievanie. Na technológii sa však zatiaľ pracuje a sľubujú ju zaviesť keď dosiahnu rovnakú rýchlosť nabíjania, ako pri tom káblovom, samozrejme bez zbytočného prehrievania.

Nenechaj si ujsť
OnePlus 6T dostane efektný výrez a vlastnosť, ktorou sa stále môže pochváliť len minimum smartfónov

Celkovo bude OnePlus 6T o 0.45 mm hrubší ako jeho predchodca OnePlus 6. Napriek tomu, že zariadenie neponúka vychytávky ako bezdrôtové nabíjanie či jack, na ktorý sme boli doteraz zvyknutí, nový senzor snímania odtlačku prsta priamo z obrazovky ho oproti jeho predchodcovi predraží asi o 20 dolárov. Kontroverzné rozhodnutia sa častokrát vyplácajú, stojí však za zváženie, či predstavená novinka je naozaj to, čo zdvihne kupcov zo stoličiek.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom