Mladý a ambiciózny čínsky výrobca smartfónov, OnePlus, už zrejme definitívne prešiel na predstavovanie dvoch smartfónov ročne. Jeho pôvodné tempo pravdepodobne na konkurenciu a rýchlosť inovácií prestalo stačiť.

Minulý rok ubehlo od predstavenia modelu OnePlus 3 iba pár mesiacov a fanúšikovia tohto výrobcu sa zrazu dočkali jeho nástupcu pod menom OnePlus 3T. História sa tento rok opakuje a nové OnePlus 5T je oficiálne na svete. Čo všetko dokázal výrobca vylepšiť na svojej takmer dokonalej vlajkovej lodi?

Ide trendom

Najväčším trendom smartfónov tohto roka sa vybral aj OnePlus. Jeho novinka teda vyzerá od predchádzajúcich modelov mierne odlišne, pričom najviac zavážil nový Full Optic AMOLED displej s výrazne tenšími rámikmi. Jeho uhlopriečka narástla na 6-palcov, pomer strán sa zmenil na 18:9 a rozlíšenie činí 2160 x 1080 pixelov. Vďaka týmto vlastnostiam dosiahol výrobca pomer displeja k prednej ploche na úrovni 80.5 %.

Kvôli novému typu displeja muselo byť domovské tlačidlo odstránené a snímač odtlačkov si musel hľadať nové miesto. Ten nakoniec skončil na zadnej strane, podobne ako aj na iných známych vlajkových lodiach. K odomykaniu OnePlus 5T slúži aj snímanie tváre s 99% úspešnosťou. Zvyšok dizajnu smartfónu je už viacmenej zhodný s jeho predchodcom.

Výkon ostáva rovnaký

Výkonová výbava je na vlas totožná s tou, ktorou disponoval OnePlus 5. Výkonu však ponúkal aj ten neúprosne veľa a vôbec ho teda nebolo treba zlepšovať. Srdcom zariadenia teda naďalej ostáva Snapdragon 835 na frekvencii 2.45 GHz. Pri náročných hrách pomáha grafický akcelerátor Adreno 540 a zákazníci majú na výber z dvoch pamäťových konfigurácií. Tí menej nároční si vystačia so 6 GB RAM a 64 GB úložiskom a náročnejší zas siahnu po modeli s neuveriteľnou 8 GB RAMkou a 128 GB úložiskom.

Na tejto nadupadnej výbave beží starší Android 7.1.1 Nougat s nadstavbou OxygenOS, ktorá má veľmi blízko k čistému Androidu a vyznačuje sa iba drobnými, no veľmi užitočnými vylepšeniami. Nedávno napríklad pribudli paralelné aplikácie, ktoré umožňujú využívanie viacerých účtov sociálnych sietí na jednom zariadení. V decembri sa ale používatelia budú môcť zapojiť do beta testovania Androidu Oreo. Vo výbave ďalej nechýba ani NFC pripojenie, plná LTE podpora, 3.5 mm audio jack či 3300 mAh akumulátor s rýchlym nabíjaním Dash Charge.

Ešte lepšie fotoaparáty

Aj keď fotoaparáty na OnePlus 5 medzi špičkou až tak neexcelovali, minimálne medzi čínskymi smartfónmi určite áno. Výrobca teda pokračoval vo vylepšovaní jedného z najlepších duálnych fotoaparátov a zameral sa najmä na kvalitu fotografií za horšieho osvetlenia a portréty. Najväčšími vylepšeniami je zmena clony na f/1.7 u oboch snímačov a nová technológia inteligentných pixelov. Rozlíšenia 16 MPx & 20 MPx sa nezmenili a poteší aj elektronická stabilizácia videa. Selfie fotografie má zas na starosti 16 MPx predný snímač s clonou f/2.0.

Prekvapenie v cenách

Pred predstavením OnePlus 5T sa objavovalo mnoho špekulácií o tom, že nový dizajn a ďalšie vylepšenia si vypýtajú vyššiu cenu než na predošlej generácii. Našťastie ale tieto informácie nakoniec neboli pravdivé a ani na cenách sa nič nemení. Ceny teda začínajú na úrovni 499 € za základný model a pokračujú na 559 € za model s väčšími pamäťami. Predaj v Európe začína už 21. novembra.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP