So systémom Windows 10 prišlo viacero zmien. Tou hlavnou je, že ide o poslednú verziu operačného systému a všetky ďalšie funkcie a vylepšenia budú vo forme aktualizácií. Tie menšie vychádzajú priebežne počas celého roka, no vždy na jar a jeseň prichádzajú objemnejšie, ktoré majú väčšie a viditeľnejšie zmeny. 

Práve tá jesenná sa začne už každú chvíľu uvoľňovať a nižšie nájdeš všetky väčšie novinky, ktoré sa v aktualizácií budú nachádzať. Jesenný update nesie označenie 1809 a ak si náhodou nedočkavý, môžeš si aktualizáciu stiahnuť už teraz. Stačí postupovať podľa návodu na oficiálnej stránke Microsoftu. Ak sa ti po kontrole aktualizácií nezobrazí nová verzia, využiť môžeš tento nástroj na aktualizovanie od Microsoftu, cez ktorý ti to už pôjde.

Aplikácia na prepojenie smartfónu s počítačom

O tejto aplikácii sme ti už priniesli aj samostatný článok a ide o jednu z najviac očakávaných noviniek. Táto možnosť tu chýbala ako soľ a je len škoda, že neprišla oveľa skôr. Aplikácia bude fungovať so všetkými operačnými systémami mobilných telefónov

Timeline z Windows 10 bude dostupná aj v smartfóne

Funkcia časovej osi je veľmi užitočnou a teraz sa dostane aj do smartfónov. Zatiaľ bude dostupná len pre systémy Android, no časom má pribudnúť aj na iOS. Jediné, čo budeš potrebovať, je Microsoft Luncher, ktorý je dostupný na stiahnutie z Google Play.

Funkcia Cloud Clipboard

Táto funkcia umožňuje používateľovi kopírovať text alebo obrázok z jedného počítača a prilepiť ho na inom. Pre väčšinu používateľov zrejme zbytočná funkcia, no ak pracuješ s viacerými zariadeniami, tak túto možnosť určite oceníš.

Tmavý režim Prieskumníka

Windows 10 zobrazí stav batérie u pripojeného Bluetooth zariadenia (reproduktor, slúchadlá…)

Niečo čo macOS dokáže veľmi dlhú dobu sa konečne objavuje aj na systémoch s Windows 10.

Využívanie energie jednotlivými aplikáciami

Novú funkciu dostane aj správca úloh, ktorý ti zobrazí, ako veľmi jednotlivé aplikácie využívajú energiu. Super funkcia hlavne pre notebooky, kde je každý watt cenný.

Lepšie HDR

Októbrová aktualizácia prinesie aj lepšie HDR na podporujúcich obrazovkách. HDR je kompatibilné aj s najnovšou technológiou Ray Tracing od spoločnosti Nvidia.

Samostatné zväčšenie textu

Ak máš monitor s veľkým rozlíšením, tak si sa určite stretol s problémom, že všetko je zrazu malé. Našťastie je v nastaveniach dostupná možnosť priblíženia, no tá zas zväčšuje všetko. Po novom však bude možné zväčšiť len samotný text a to bez toho, aby sa narušovalo čokoľvek iné.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom