Od posledných zmien ikon aplikácií v Office balíku uplynulo už 5 rokov a doteraz sa v tomto smere nič zásadné nedialo. Teraz sa však spoločnosť rozhodla predstaviť nový dizajn týchto ikon, aby ukázala, akým smerom sa budú tieto kancelárske aplikácie vyvíjať. Zmena bude pre používateľov Office aplikácií viditeľná už o pár mesiacov, pričom reprezentuje nielen vývoj Wordu, Excelu a ďalších, ale aj Microsoftu.

Spoločnosť sa rozhodla načať novú éru svojich kancelárskych aplikácií, ktoré za posledné roky prešli viacerými vylepšeniami. Jedným z najvýraznejších je však prechod do cloudového prostredia. Aj keď si to mnohí možno ešte nevšimli, PowerPoint, Word a ďalšie známe Office tituly už spolupracujú s cloudom. Práve na tento fakt chce Microsoft upozorniť novými ikonami.

Novú éru ukazujú jednoduchšie ikony

Vylepšená grafika ikon týchto aplikácií už nenačrtáva otváranie nového dokumentu, ale každá z nich teraz priamo ukazuje to, na čo sa zameriava. Pri novej ikone Excelu tak nájdeme jednoduchý dizajn tabuľky a PowerPoint zasa odhaľuje koláčový graf. Takéto zásadné zmeny však zatiaľ zasiahli len ikony a nezmenili funkčnú stránku jednotlivých aplikácií. Po 5 rokoch ale ide o dobrý ťah, ktorým Microsoft všetkým ukáže, ako sa jeho kancelárske tituly od čias Steva Ballmera zmenili.

Nenechaj si ujsť
Najznámejší softvér pre prácu s dokumentami má novinku. Microsoft predstavil Office 2019

Predsa len, už máme rok 2018 a spoločnosť sa nemôže držať starých plánov a používateľom tak chce ukázať niečo nové. Aj keď Microsoft stále ponúka známe verzie aplikácií z Office balíka pre počítače, dostupné sú aj ich cloudové verzie, ktoré predstavujú cestu, akou sa môže spoločnosť v budúcnosti vydať. To, či presunie ďalšie svoje softvérové produkty do cloudového prostredia je zatiaľ otázne, no nateraz si môžeme vychutnať aspoň nové ikony spomínaných aplikácií.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom