Kancelársky balík Office od Microsoftu predstavuje najznámejší nástroj pre prácu. Aplikácie akými sú napríklad Word, Excel a PowerPoint pomohli už nejednému z nás či už v škole, alebo práci. Pre používateľov, ktorí neradi pracujú v Cloude, ktorý je súčasťou Office 365 prichádza Office 2019. 

Microsoft včera oficiálne uvoľnil Office 2019, ktorý je dostupný pre systémy Windows a Mac. Prináša známe aplikácie, ktoré sú obohatené o nové funkcie a väčšiu pozornosť zameria aj na profesionálov v IT oblasti. Dá sa povedať, že ide o akúsi podmnožinu funkcií, ktoré boli súčasťou Office 365 v priebehu posledných troch rokov. Najnovšia aktualizácia je určená pre firmy a spotrebiteľov, ktorí nevyužívajú Office 365.

Vylepšené funkcie zjednodušia prácu

Nová verzia je jednorazová a nezahŕňa pravidelné aktualizácie pre zákazníkov. Vylepšené funkcie napomôžu vytvoriť skvelý obsah, ktorého tvorba zaberie oveľa menej času ako to bolo doteraz. V najbližšom čase budú uvoľnené ďalšie súčasti ako napríklad Exchange Server, SharePoint Server či biznis Skype. Word a Outlook obsahujú novinky, ktoré zabezpečia zaostrenie textu a doručenej pošty, ktorá automaticky rozdelí maily na dôležité a menej dôležité.

Vďaka funkciám Morph a Zoom, ktoré sú súčasťou aplikácie PowerPoint môžete vytvárať lepšie filmové prezentácie. V neposlednom rade sa vylepšenia dočká aj ceruzka a s ňou spojené efekty, ktoré poskytnú kvalitnejšie vytváranie reálnych dokumentov. Jednoduchšie bude aj vytváranie tabuliek v Exceli vďaka novým vzorcom, grafom a funkciám na analýzu dát.

Office 365 vs. Office 2019

Najväčší rozdiel je v tom, že Office 365 funguje na báze mesačného predplatného. Za Office 2019 používateľ zaplatí jednorazový poplatok, ktorý nájdeš v tabuľke nižšie. Office 2019 predstavuje inováciu staršej verzie Office 2016 a neobsahuje pravidelné aktualizácie. Office 365 prebieha na princípe cloud pripojenia a obsahuje pravidelné aktualizácie vrátane kreatívnej spolupráce a ďalších inteligentných a bezpečnostných funkcií.

Office Home & Business 

$ 249,99

Office 365 Business

$ 8,25

používateľ/mesiac

Office 365 Business Premium

$ 12,50

používateľ/mesiac

Zariadenia  1 PC alebo Mac 5 PC alebo Mac/ 5 tabletov alebo mobilných zariadení 5 PC alebo Mac/ 5 tabletov alebo mobilných zariadení
Licencia na komerčné účely
Automatické aktualizácie
Webové verzie aplikácie
Mobilné aplikácie
Ukladanie a zdieľanie súborov
Tímová práca a komunikácia
Nástroje na budovanie a spravovanie biznisu

Office Home & Business 

$ 249,99

Office 365 Business

$ 8,25

používateľ/mesiac

Office 365 Business Premium

$ 12,50

používateľ/mesiac

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom