Aktualizácia 16. mája: 

Nová streamovacia platforma SkyShowtime, ktorá má na Slovensko prísť ešte počas tohto roka, svoj obsah predstavila vo vôbec prvej upútavke. SkyShowtime svoj príchod do nášho regiónu oznámilo ešte v lete minulého roka, odvtedy sme však o službe príliš nepočuli.

V marci tohto roka výkonný riaditeľ spoločnosti potvrdil, že platforma dostala od regulačných úradov zelenú a spoločnosť napreduje vo svojom pláne uviesť SkyShowtime v nových svetových regiónoch. Celkovo služba počíta so spustením v 22 krajinách vrátane Slovenska a Českej republiky.

V prvom oficiálnom videu možno vidieť najväčšie hity od štúdií Paramount, Universal Pictures, Dreamworks a ďalších, o ktoré bude služba opierať svoj obsah. V záberoch nechýbajú divácky populárne série ako Krstný otec, Jurský park, Top Gun alebo aktuálny seriálový sci-fi hit Halo.

Služba stále neupresňuje, kedy konkrétne bude na Slovensku štartovať, nevieme ani, do akej miery bude obsah lokalizovaný do slovenčiny, prípadne do českého jazyka.

Pôvodný článok: Spoločnosti Viacom a Comcast oznámili spustenie novej video služby SkyShowtime, ktorá príde na vyše 20 európskych trhov, vrátane Česka a Slovenska. Služba ponúkne množstvo obsahu, vrátane filmov a TV seriálov rôznych žánrov. Dostupná však bude až neskôr. O spustení informovala spoločnosť SkyGroup v tlačovej správe.

Na Slovensko zavíta nový stream

SkyShowtime je výsledkom spolupráce spomenutých mediálnych gigantov, ktorí sa rozhodli spustiť službu na európskej pôde, kde ju chcú poskytovať po schválení regulátormi okrem Slovenska a Česka ešte v ďalších 20 krajinách.

Služba ponúkne vyše 10 000 hodín obsahu, ktorý bude zahŕňať originálne série od NBCUniversal, Sky a ViacomCBS, vrátane titulov od Showtime, Nickleodon, Paramount Pictures, Paramount+ Originals, Sky Studios, Universal Picture a Peacock.

SkyGroup

Obsahovou ponukou sa novinka bude snažiť vyhovieť všetkým divákom rôznych vekových kategórií a na svoje si tak prídu nielen rodiny s deťmi, ale aj milovníci dokumentov a ďalších žánrov. Spustenie služby sa však očakáva až v priebehu budúceho roka, pričom momentálne nie sú známe ani ceny predplatného.

ViacomCBS už v Európe prevádzkuje ďalšiu streamovaciu službu Paramount+, z ktorej bude čerpať aj SkyShowtime. Paramount+ však na Slovensku nie je dostupný. Budúci rok sa tak bude u nás niesť v znamení príchodu mnohých veľkých streamov.

NEPREHLIADNI
Disney+ prichádza na Slovensko. Toto je všetko, čo o novej službe potrebuješ vedieť

Na slovenskú scénu má totiž okrem spomenutého SkyShowtime namierené aj Disney+, ktorý len nedávno preložil spustenie z tohto roka, a zároveň sa dočkáme aj nového HBO Max, ktoré nahradí terajšie HBO GO. Všetko už v roku 2022.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP