Streamovacia služba Disney Plus na Slovensko nepríde túto jeseň tak, ako spoločnosť pôvodne plánovala. Pre FonTech.sk to potvrdila vedúca komunikácie pre náš región, Marta Szafrańska.

Tá v zaslanom stanovisku avizuje, že príchod Disney Plus na Slovensko, do Českej republiky i ďalších krajín Strednej a Východnej Európy sa odkladá na leto 2022.

Dôvod odloženého štartu nie je známy, prezident spoločnosti, Bob Chapek, však v štvrťročnej správe naznačil, že môže súvisieť s predstavením Disney+ v regiónoch Blízkeho východu a Južnej Afriky, kde má byť služba spustená rovnako počas budúcoročného leta.

Disney

Prečítaj si aj
Disney+ prichádza na Slovensko. Toto je všetko, čo o novej službe potrebuješ vedieť

Až doposiaľ sa štart Disney Plus na Slovensku spájal s jeseňou tohto roka. Je možné, že spoločnosť cielila na október, na konci septembra sa totiž podľa našich informácií na konkurenčnej platforme HBO Go končia vysielacie práva na rozprávky od Pixaru, ktoré už mohli byť predstavené pod novou službou. Presný dátum predstavenia Disney u nás však zástupcovia spoločnosti nikdy nešpecifikovali.

Dvojnásobná rana

Odložený príchod Disney+ na Slovensko prichádza prekvapivo a len mesiac po tom, čo plány na uvedenie novej streamovacej služby u nás zmenil ďalší veľký hráč – spoločnosť Warner Media so svojou platformou HBO Max.

Podobne ako Disney+, aj HBO Max malo byť na Slovensku predstavené na jeseň tohto roka, kedy služba mala nahradiť existujúcu platformu HBO Go.

Aj v tomto prípade sa však príchod služby odložil až na budúci rok, aktuálne sa hovorí o prvej polovici 2022. Spoločnosť oneskorený príchod zdôvodnila sústredením sa na predstavenie služby v Latinskej Amerike.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP