Na Slovensko na budúci rok zavíta nová streamovacia služba a aj keď ešte nepoznáme všetky detail spojené s predstavením Disney+ na našom území, rozhodne máme dobrú predstavu o tom, čo nám prichádzajúca platforma prinesie. Zhrnuli sme všetko podstatné.

Čo je Disney+?

Disney Plus je nová a momentálne najrýchlejšie rastúca streamovacia služba na svete. Platforma bola na vybraných trhoch spustená v novembri 2019 a už 16 mesiacov po svojom predstavení dokázala v počte predplatiteľov prekonať hranicu 100 miliónov. Predpokladá sa, že už v roku 2026 sa Disney Plus stane najväčšou streamovacou službou súčasnosti s bezmála 300 miliónmi zákazníkov.

Disney

Prichádzajúca streamovacia platforma svoj obsah opiera predovšetkým o slávne filmové značky a herné štúdiá, ktoré pod Disney spadajú. Patria sem napríklad Pixar, Lucasfilm, Marvel Studios či National Geographic, ktoré produkujú jedny z najúspešnejších filmov posledných rokov. Za mnohé spomeňme napríklad najzárobkovejší film všetkých čias, Avengers: Endgame či filmovú sériu Star Wars.

Kedy bude služba spustená na Slovensku?

Aj keď sa očakávalo, že Disney Plus na Slovensko príde počas tohtoročnej jesene, spoločnosť Disney svoje plány zmenila a služba bude v našom regióne predstavená až v lete 2022.

Dôvodom odkladu podľa prezidenta Disney, Boba Chapeka, môže byť predstavenie Disney+ v regiónoch Južnej Afriky a Blízkeho Východu, kde bude platforma rovnako predstavená v lete budúceho roka.

YouTube/Disney

Bude obsah Disney Plus dostupný aj v slovenčine?

Tento článok je dostupný členom Fontech PREMIUM

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP