Z odkladaného televízneho projektu Halo, ktorý je v produkcii už od roku 2015 a stihlo sa pri ňom vystriedať niekoľko tvorcov, sa razom stáva jeden z najoačkávanejších seriálov roka. Pripravovaná novinka z produkcie Paramount dostala prvý plnohodnotný trailer a je sa na čo pozerať.

Seriál inšpirovaný populárnou hernou značkou Halo, ktorá patrí k najúspešnejším v celom hernom priemysle, sa odohráva v 26. storočí, kedy ľudstvo úspešne kolonizovalo vesmír, no zároveň vstúpilo do medzigalaktickej vojny proti nepriateľskej mimozemskej rase Covenantov.

Miska váh sa v krvavom spore čoskoro začne prikláňať na stranu nepriateľa a odpoveďou čoraz bezradnejších ľudí sú Sparťania – geneticky aj technologicky upravení supervojaci vysielaní do tých najbrutálnejších konfliktov s mizivými šancami na úspech.

Podobne ako v hrách, aj v seriáli sa v centre diania ocitne John-117, známy aj pod prezývkou Master Chief, ktorého stvárni Pablo Schreiber. Herca možno poznáš z vydarenej akčnej snímky Dokonalá lúpež alebo z minisérie Defending Jacob.

S úctou k predlohe, pôjde ale vlastnou cestou

Aj keď značka Halo pôvodne začínala ako hra pre konzoly Xbox, chytľavý príbeh so silnými postavami sa postupne preniesol aj do ďalších médií a séria sa postupne rozrástla o knihy aj komiksy.

Screenrant približuje, že nový seriál síce bude kľúčové udalosti hier a kníh rešpektovať, mnohé z nich si však tvorcovia upravia podľa vlastných potrieb a televízny projekt tak bude zasadený mimo kánon. Dej by mal byť oproti predlohe dynamickejší a dramatickejší, nakoľko tvorcovia avizovali zúženie časovej línie medzi udalosťami známymi z predlohy.

Seriál štartuje už na budúci mesiac a premiéra je stanovená na 24. marca, u nás si ho však oficiálnou cestou zatiaľ nepozrieš. Pôjde o exkluzívnu záležitosť streamovacej služby Paramount+, ktorá by mala byť na Slovensku spustená pod menom SkyShowtime v priebehu tohto roka. Príchodu novej služby sa venujeme v samostatnom článku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP