Určite sa všetci zhodneme na tom, že samotné obsadenie dokáže filmy a seriály buďto zruinovať, alebo urobiť naozaj úžasnými. Pokiaľ sa jedná o adaptáciu knihy, platí to dokonca dvakrát.

Nie raz sa predsa stalo, že po obsadení “nesprávneho” herca alebo herečky do role sa naštvala kompletne celá základňa fanúšikov a danej adaptácii to naozaj uškodilo. Podobné prípady sa bohužiaľ objavujú naozaj často, pretože tvorcovia filmov a seriálov jednoducho nemôžu použiť rovnaký vzhľad postavy, aký majú popísaný v knihe. Pre praktickejšie vyrozprávanie príbehu tak musia producenti a scenáristi často pozmeniť to, ako budú dané postavy vyzerať. V tom horšom prípade sa môže stať, že sa jednoducho nedokáže nájsť herec, ktorý by vzhľadu zodpovedal.

Jedným z týchto seriálov je práve obľúbený titul z dielne HBO, Game of Thrones (Hra o tróny). Pokiaľ by ste si porovnali aktuálne obsadenie bok po boku s postavami od spisovateľa Georga R. R. Martina, väčšina vyzerá úplne inak. Séria kníh “Pieseň ľadu a ohňa” totižto nádherne popisuje to, ako dané postavy vyzerajú. Poväčšine sa tak v seriáli pozeráme na úplne rozdielne tváre. Najlepším príkladom je pravdepodobne postava Tyriona Lannistera, ktorá má v knihe vyslovene prasačí nos.

Seriál vs. kniha

Kreatívec menom Branden Stall tak upravil väčšinu postáv zo seriálu do ich “knižnej” podoby. Teraz si tak môžete bok po boku porovnať, ako vyzerá terajšie obsadenie a ako by mali postavy vyzerať podľa slov Georga R. R. Martina. Všetky porovnania si môžeš pozrieť v priloženej galérii.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom