banner-mi-notebook-air-13Kickstarter pomáha zviditeľniť mnohé projekty, ktoré sa po vyzbieraní dostatku financií môžu posunúť do fázy výroby. Jedným z takýchto projektov je aj SPUD displej pre smartfóny. Ide o obrovský 24″ displej, s ktorým sa hranie hier so smartfónom posúva na vyšší level.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Od doby, kedy sa začali obrazovky smartfónov zväčšovať, sa tieto zariadenia stali ideálnymi pre zobrazovanie multimediálneho obsahu a na prácu v kompaktnom prevedení. Aj napriek skvelým technológiám dneška sme stále limitovaní danými veľkosťami displejov, ktoré zatiaľ nie je možné bez poškodenia poskladať. Práve tento problém rieši nový projekt, ktorý sa objavil na Kickstarteri. Ide o obrovskú, no kompaktnú 24″ obrazovku, určenú pre smartfóny. Zrejme si myslíte, ako môže byť 24″ displej „kompaktný“? V prípade potreby je totiž možné túto obrazovku zložiť na veľkosť vreckovej knihy. Táto obrazovka s označením SPUD (Spontaneous Pop-up Display) je vyrobená z flexibilných materiálov. Ak ju chcete využívať, stačí ju vytiahnuť z vrecka, rozbaliť a pripojiť smartfón. Znie to síce ako hudba budúcnosti, no tento obor je skutočne dostupný a na Kickstarteri je čoraz populárnejší! Aby toho nebolo málo, ak sa obrazovka zašpiní, alebo spadne do blata, stačí ju jednoducho umyť bez vedľajších následkov.

spud-2

Displej zobrazuje informácie v pomere 16:9 s rozlíšením 1280 x 720 pixelov a okrem smarfónov je k nemu možné pripojiť aj tablet alebo pomocou HDMI portu taktiež notebook. Aby sme však neboli obmedzovaný káblami, displej sa dá pripojiť aj bezdrôtovo. Pre napájanie takto veľkej obrazovky je zapotreby aj veľká batéria. Tá umožňuje fungovanie počas 6 hodín. Rozmery obrazovky sú na dnešné pomery naozaj veľké. Po rozložení sa SPUD displej podobá starým CRT monitorom, našťastie, iba rozmermi. Váhovo je oveľa, oveľa ľahší, pretože váži necelý kilogram. Cena tohto projektu je rozdielna.

Prvotné ponuky za 315 € sú už vypredané a na rade je ďalšia várka, ktorá za 342 € mizne taktiež veľmi rýchlo, no kusov s cenou 360 € je ešte dostatok. Ak by ste sa rozhodli podporiť túto „veľkú“ novinku, majte na pamäti, že nie každý projekt sa vždy dotiahne dokonca, aj keď vyzbieral dostatok peňazí na realizáciu. Pre tých, ktorých tento projekt za srdce nechytil, sú stále dostupné aj iné alternatívy v podobe menších displejov s USB portom. Ich ceny sa pohybujú pod hranicou 180 €.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
79%
Chcem to
7%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
14%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]