Streamovacia spoločnosť Netflix v posledných týždňoch fanúšikov príliš neteší a ruší jeden projekt za druhým. Obeťou nízkej sledovanosti a vysokých produkčných nákladov sa s najväčšou pravdepodobnosťou stane aj dobová dramatická séria Mindhunter.

Seriál, na ktorom sa produkčne a režisérsky podieľal aj hollywoodsky veterán David Fincher, sa na Netflixe doposiaľ dočkal dvoch vynikajúcich sérií, ktoré sledujú založenie oddelenia FBI, venujúceho sa profilovaniu masových vrahov v 80-tych rokoch minulého storočia.

Diváci sa prostredníctvom agentov Holdena Forda a Billiho Tencha mohli zoznámiť s neslávne známymi indivíduami ako Charles Manson, Richard Speck či Edmund Kemper a nahliadnuť do ich zvrátených myslí.

Netflix

Mindhunter bol podľa jeho tvorcu, Davida Finchera, od začiatku plánovaný ako 5-sériový projekt, no podľa rozhovoru so slávnym režisérom vo Vulture sú však ďalšie série vysoko nepravdepodobné.

„Pozrite, vzhľadom na sledovanosť, akú seriál mal, išlo o nákladný projekt. Hovorili sme o pokračovaní, povedali mi „Dokonči Manka a uvidíme, čo ďalej“, no úprimne si nemyslím, že by sme boli schopní nakrútiť to za menej ako druhú sériu. A na istej úrovni musíte začať byť realistický ohľadom nákladov a sledovanosti,“ objasnil Fincher.

Na otázku, či si teda Fincher myslí, že seriál sa oficiálne ukončí, uznávaný režisér jasne odvetil: „Myslím, že áno.“ Vyhľadávaný umelec však zároveň priblížil, že on sám sa aktuálne do projektu nijak nehrnie, keďže Mindhunter mu dal doposiaľ poriadne zabrať.

Prvá séria bola totiž nakrútená bez showrunnera a Fincher na týždennej báze kontroloval napredovanie projektu. Pri druhej sérii sa mu naopak nepáčil scenár, ktorý musel byť kompletne prepísaný, čo tvorcu stálo množstvo energie.

Bežný týždeň pre neho pri nakrúcaní pozostával aj z 90-tich odpracovaných hodín a Fincher sa nesústredil prakticky na nič iné, vrátane osobného života. Narovinu preto priznal, že nevie, či by v sebe momentálne našiel odhodlanie pokračovať s ďalšou sériou.

Aktuálnou prioritou pre Netflix aj Davida Finchera je životopisná dobová dráma Mank, ktorá má v rámci streamovacej služby premiéru 4. decembra, pričom sa do vybraných kín dostane mesiac pred tým.

O novej snímke sa vďaka jedinečnému poňatiu otvorene hovorí ako o horúcom oscarovom adeptovi a ak by Mank vysoké očakávania naplnil, išlo by v krátkej dobe už o druhý ambiciózny film z produkcie Netflixu.

Len nedávno na streamovaciu službu pribudla excelentná dobová dráma The Trial of the Chicago 7, ktorá sleduje medializovaný súdny spor s lídrami občianskych iniciatív, ktorí boli v Amerike v 70-tych rokoch obvinení z podnecovania násilných protestov a nepokojov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom