Netflix predstavil svoju očakávanú novinku z pera filmára Davida Finchera, projekt Mank. Collider informuje o novej ukážke, ktorá naznačuje ako spisovateľský, tak aj režisérsky perfekcionizmus.

Mank patrí medzi najočakávanejšie filmy nasledujúcich týždňov hneď z niekoľkých dôvodov. Asi najhlavnejším z nich je spôsob dávkovania deja, ktorým sa snaží priblížiť proces natáčania jedného z bezpochyby najlepších, ale zároveň aj najkontroverznejších filmov všetkých čias, Občana Kanea.

Fincherova novinka nielenže kopíruje techniky natáčania na prelome 30. a 40. rokov minulého storočia, kedy vznikol Občan Kane, ale dokonca pomocou čiernobieleho vizuálu a sprievodnej hudby replikuje atmosféru pôvodného filmu.

Stredobodom univerza filmu Mank bude vtedajší scenárista Herman J. Mankiewicz, ktorý spolu s Orsonom Wallesom napísal scenár pre spomínanú snímku. Hlavný konflikt tak bude predstavovať legendárna rozličnosť pováh oboch filmárov, pretavená do konečnej produkcie filmu.

Fincher filmovým repertoárom ukazuje jeho prehnanú túžbu po perfekcionizme, takže vyšperkované a historicky presné vykreslenie konfliktu Wallesa a Mankiewicza bude patriť medzi zásadné prednosti projektu.

Excentrického alkoholika Mankiewicza si zahrá Gary Oldmen, zatiaľ čo jeho partnera Wellesa, Tom Burke. Na ďalší hereckých pozíciách sa tak objaví Amanda Seyfried ako Marion Davies alebo Charles Dance, ktorý vezme na seba podobu samotného Williama Randolpha Hearsta.

Nenechaj si ujsť
Netflix s významnou novinkou. Začína propagovať svoj lukratívny obsah

Zaujímavosťou je, že scenár napísal Davidov otec Jack Fincher už v 90. rokoch. David tak plánoval film natočiť už po dokončení snímky Hra z roku 1997, no k oficiálnemu ohláseniu produkcie došlo až minulé leto. Vydanie filmu je momentálne naplánované na 4. december 2020, v prostredí streamovacej služby Netflix.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom