Po skončení digitálnej peňaženky MasterPass sa používatelia na Slovensku, v Česku a Rakúsku opäť vrátia k pôvodným spôsobom platby. O zmene informuje Mastercard na svojom webe a rovnako tak na ňu upozorňuje aj používateľov. Notifikáciu z aplikácie sme dostali aj v našej redakcii.

Spoločnosť Mastercard sa rozhodla ukončiť fungovanie digitálnej peňaženky. Týmto spôsobom sa bude dať platiť už len niekoľko týždňov, no náhrada tak skoro nepríde. MasterPass prišiel na slovenský trh ešte pred 5 rokmi a doteraz umožňuje platenie aj smartfónmi, ktoré nie sú vybavené NFC čipom, len pomocou QR kódu.

Služba tak prišla medzi ľudí celé roky pred dnes populárnymi platobnými službami, ktoré však vyžadujú NFC. Mastercard pripravuje náhradu tejto digitálnej peňaženky, ktorej fungovanie ukončí už na jeseň.

Nenechaj si ujsť
Alzu hnevajú vysoké poplatky za platby kartou, tajne si to kompenzuje na firmách. Deje sa to aj v SR?

Digitálna peňaženka od Mastercard končí. Náhrada príde až o niekoľko rokov

Oficiálne je možné MasterPass využívať už len do 30. októbra a nahradiť ju má služba Click to Pay. Jej dostupnosť je ale v nedohľadne, aktuálne prebieha iba prípravná fáza a môže trvať celé roky, pokým bude spustená pre všetkých.

Aplikáciu stále aktuálnej služby je možné využiť na Android aj iOS zariadeniach, pričom sú podporované okrem kariet Mastercard aj karty VISA. Do konca októbra pritom bude z platobných brán odstránené aj tlačidlo MasterPass. Po skončení služby nebude možné zakúpiť týmto spôsobom ani lístky na MHD a vlak.

Spoločnosť ale informovala, že v prípade najviac frekventovaných nákupov prostredníctvom kariet zabezpečí aj po skončení digitálnej peňaženky registráciu kariet pre opakované nákupy. To však nebude platiť pre všetkých.

Po skončení MasterPass budú všetky údaje zo služby odstránené a používatelia sa viac do aplikácie nebudú môcť prihlásiť. V prípade čerpacích staníc Shell bude možné využívať ako alternatívu aplikáciu Shell, kde nájdeme aj informácie o novom spôsobe platby.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom