Herné štúdio Take-Two podalo žiadosť o zaregistrovanie ochrannej známky „MAFIA“, čo si mnohí ihneď vysvetlili tak, že sa chystá pokračovanie populárnej hernej série. Na povrch sa ale dostávajú aj iné informácie, ktoré môžu smerovať k tomu, že sa chystá remaster prvých dvoch dielov, informuje PCGamer.

Celkovo si teda Take-Two nechalo zaregistrovať až tri známky vzťahujúce sa na sériu Mafia, pričom prvé dve prislúchajú práve prvej Mafii a jej pokračovaniu Mafia II. Tieto známky sú zaregistrované aj s pôvodnými logami. Herné štúdiá síce majú povinnosť obnovovať ochrannú známku každých 10 rokov, no Mafia vyšla v roku 2002 a Mafia II v roku 2011, takže z tohoto hľadiska by malo štúdio Take-Two ešte čas. Zrejme sa teda skutočne niečo chystá.

Tretia ochranná známka, ako píše portál DualShockers, neobsahuje žiadne logo a nesie iba jednoduchý text „Mafia“. Práve toto viedlo veľa ľudí k domnienke, že by sa mohlo jednať o pokračovanie série novým dielom. Zaujímavosťou je, že k tejto značke sa viažu aj české pobočky štúdia 2K, ktoré teraz patrí do skupiny Hangar 13.

Je teda takmer isté, že niečo sa so značkou Mafia diať bude a je tiež zrejmé, že sa to bude diať v štúdiách v Brne, Prahe, Novate a Brightone, pretože práve tieto miesta figurujú pri zaregistrovanej značke. Či sa bude jednať o remaster, novú hru, alebo dokonca oboje, ukáže len čas.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom