Potvrdenie toho, že naozaj uvidíme film Thor 4, nás nesmierne potešilo. Zároveň nám to však zamotalo hlavy. Zo sóloviek Boha hromu sa teraz stáva najdlhšia séria v celom Marvel univerze, keďže prvý film vyšiel ešte v roku 2011. Thor v MCU od oznámenia štvrtej sólovky pôsobí ešte dôležitejšie, preto nás zaujíma jeho budúcnosť. Čo teda v najbližších rokoch uvidíme od tohto Asgarďana?

Thor to v tímovke Avengers: Endgame vôbec nemal ľahké. Po dobu 5 rokov žil s pocitom, že kvôli jeho egu Thanos dostal šancu vymazať polovicu života vo vesmíre… ktorú aj využil. Trpel tak viacerými psychickými poruchami, vrátane úzkosti, depresie či posttraumatickej stresovej poruchy. Dokopy sa mu podarilo dať až na konci samotného filmu.

Thor v MCU a jeho budúcnosť

Thorov príbeh v Endgame skončil tým, že trón Asgardu odovzdal Valkyrie a vydal sa so Strážcami Galaxie do vesmíru, informuje Screenrant. Pridať sa do nového tímu, ísť objavovať nové kúty svetov a znova pomáhať – ako správny superhrdina – je to, čo ho opäť dá dokopy. Taktiež už aj tušíme, že okrem sebaobjavovania bude mať nová zostava “Asgardians of the Galaxy” omnoho väčšie starosti.

Thor 4 vs. Strážcovia Galaxie 3

Čo však Thor 4? Je možné, že sa objaví v oboch filmoch, ktoré vyjdú len relatívne krátky čas od seba, keďže oba sú súčasťou 4. fázy MCU? Áno, je, informuje Gamesradar. Avšak, všetko nasvedčuje tomu, že Boh hromu nebude takou veľkou súčasťou Strážcov Galaxie, ako sme si mysleli. James Gunn už podľa všetkého dlhé roky vie, o čom bude ich tretí film a ako skončí. S Thorom by tak v scenári mohol počítať len pod dvoma podmienkami.

Nenechaj si ujsť
Marvel schválil nový film Thor 4. Čo od neho môžeme čakať?

Gunn už niekoľko rokov musel vedieť, v akom rozpoložení budú Strážcovia Galaxie a Thor po Avengers: Endgame. Aby mohol napísať scenár pre záver trilógie, musel by tak byť jedným z hŕstky ľudí, ktorí už dávno poznali detaily Endgame – čo je nepravdepodobné. Druhá možnosť, ktorá znie realistickejšie je, že Thor bude mať v Strážcoch Galaxie 3 len malú rolu.

Taktiež ostáva otázkou, ktorý z týchto filmov príde skôr. Zatiaľ to jednoducho nevieme predpovedať. Vieme však, že Taika Waititi kvôli projektu Thor 4 posunul hranú adaptáciu Akiry, ktorá mala vyjsť v máji 2021. Ak s podobným dátumom premiéry vyjde aj Thor 4, je takmer isté, že v kinách bude skôr ako Strážcovia Galaxie 3, ktorí by sa nemali začať natáčať skôr ako v roku 2020.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom