Nový elektrický hatchback Volkswagen ID.3 je k dispozícii na objednávku už od polovice leta, pričom prvé vozidlá začala nemecká automobilka dodávať 11. septembra. Ako to už býva zvykom, prvé hlásené havárie s vozidlom prišli už počas nasledujúcich týždňov, no v tomto prípade ukázali skôr kvality a popularitu elektromobilu, upozornil InsideEVs.

Volkswagen ID.3 ukázal kvality konštrukcie

Volkswagen ID.3, ktorý si mimochodom môžeš objednať vo všetkých predkonfigurovaných verziách už aj na Slovensku, predstavuje začiatok novej etapy nemeckej automobilky v oblasti elektromobility. Na domácom trhu začala automobilka prvé kusy dodávať už v prvej polovici septembra a o menej než mesiac na to sa tieto modely ocitli hneď v niekoľkých haváriách.

Obe sa udiali v Nemecku, pričom k prvej nehode došlo 24. septembra v meste Herford, keď do elektromobilu s 53-ročným vodičom za volantom nabúral zozadu 19-ročný mladík v staršom Forde Focus, informoval portál News38.de. Nižšie uvedená snímka z miestneho policajného oddelenia pritom ukazuje, že ID.3 utrpel iba ľahké škody, zatiaľ čo Focus bol poriadne poškodený.

Z Fordu bola do nemocnice na ošetrenie prevezená 21-ročná žena a policajti vyčíslili celkovú škodu na 10000 €. Vodič Volkswagenu tiež uviedol, že bol ohromený robustnosťou elektromobilu a jeho schopnosťou prežiť tak tvrdý náraz bez väčších problémov.

Druhá nehoda sa udiala priamo u autorizovaného predajcu VW v Erfurte, keď si chcel 89-ročný zákazník vyskúšať pedále elektromobilu, pričom si pomýlil brzdu s plynovým pedálom. Volič prevodových stupňov bol v polohe R a vozidlo tak začalo cúvať vysokou rýchlosťou až dokým nenarazilo do steny predajne, píše Polizei.news.

Okrem vodiča, ktorého previezli s ľahkými zraneniami do nemocnice, sa našťastie nikto nezranil, no to sa nedá povedať o budove predajne, ktorá utrpela škody vo výške 60000 €. Ani v tomto prípade však elektromobil neutrpel výrazné škody a odniesli si to len zadné zvetlá a nárazník.

V oboch prípadoch boli zapríčinené ľudským zlyhaním a nešlo o žiadne technické problémy elektromobilu. Okrem iného tak nepriamo potvrdzujú aj narastajúcu popularitu, ktorý má nový model nie len v domácom Nemecku, ale napríklad aj v „krajine elektromobilov“, teda Nórsku, kde sa ho v septembri predalo takmer 2000 kusov a predbehol aj obľúbenú Teslu Model 3.

Základný model ID.3 Pro Performance disponuje 58 kWh batériou, dojazdom 420 km podľa WLTP a 150 kW motorom, pričom v najnižšej výbave Life ťa vyjde na 37 600 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom