Hry

Rok 2020 sa bude niesť v duchu nostalgických výletov do čias PS1. Okrem remakeu Final Fantasy VII sa na jar dočkáme aj prerábky hororovej klasiky Resident Evil 3. Práve tento remake sa dnes pripomenul nadupaným trailerom.

V roku 1999 vyšlo na prvý PlayStation pokračovanie legendárnej hororovej ságy Resident Evil, ktorá sa pomaly, ale iste začalo predierať do popkultúrneho mainstreamu. Silné postavenie značky v danom roku utvrdil tretí diel v sérii, nesúci dodatok za názvom Nemesis, ktorý v porovnaní s jej predchodcom priniesol akčnejší prístup k žánru a hlavne pocit neustáleho nebezpečia.

O ten sa postaral zombie projekt Nemesis, vyvíjaný zlomyseľnou Umbrella Corporation s jediným účelom – vyhladiť špeciálnu jednotku S.T.A.R.S. Práve na túto ikonickú postavu sa zameriava vydaný trailer. Ukazuje prepracovanú biologickú zbraň Nemesis v plnej paráde, odkrýva vedľajšiu postavu Carlosa a na sekundu sa v traileri mihne aj člen špeciálnej jednotky Nicholai. Kto hral pôvodnú hru, vie, ako do príbehu tretieho Resident Evilu Carlos a jeho legendárna automatická puška zapadá.

Musíme uznať, že grafika vyzerá ešte o chlp lepšie ako minuloročný remake druhého dielu. Hlavné ale je, že ikonický Nemesis pôsobí hrôzostrašnejším a ešte viac nevyspytateľným dojmom oproti pôvodnej hre, za čo autorom vzdávame obrovský rešpekt. Resident Evil 3 Remake vychádza 3. apríla.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom